29-oji LKD meno šventė

2019 – 06 – 29 d. įvyko 29 – oji LKD meno šventė „Iš praeities mes semiamės stiprybės“. Šiais metais renginį organizavo VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras, kuris į šventę pritraukė daugiau nei 500 žmonių!

2019 – 06 – 29 d. įvyko 29 – oji LKD meno šventė „Iš praeities mes semiamės stiprybės“.  Šiais metais renginį organizavo VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras, kuris į šventę pritraukė daugiau nei 500 žmonių!

Kurčiųjų meno šventė – tai pats seniausias ir tvirčiausias tradicijas turintis kurčiųjų bendruomenės renginys, kuris pirmą kartą buvo surengtas 1957 m., Vilniuje ir sėkmingai tęsiasi iki šių dienų. Atkūrus Nepriklausomybę kurčiųjų meno šventės pradėtos rengti kasmet, paeiliui 5-iuose šalies miestuose: Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje. Šiais metais ji buvo suorganizuota „Trasalyje“, Trakuose, į kurį susirinko virš 500 žmonių! Verta paminėti, kad renginyje buvo nustatytas ir aprangos kodas: Vilnius puošėsi – raudonai, Kaunas – žaliai, Klaipėda – mėlynai, Šiauliai – geltonai, Panevėžys  - baltai.

Renginio atidarymas vyko pagal Jono Mačiulio – Maironio eilėraštį „Trakų pilis“ pastatytu spektakliu, kuris užbūrė neįtikėtinais kostiumais. Liaudies teatro kolektyvas „Mimika“ spektakliu sužavėjo visus esančius: savo vaidybiniu talentu, išskirtiniais kostiumais ir jautrumu. Renginio vedėjas Donatas Kolosovas papasakojo Trakų istoriją, kaip miestas klestėjo, tapo apleistas, pilį sudegino ir vėl suklestėjo Vytauto Didžiojo laikais. „Trakai – didelis, atviras ir daugiakultūrinis miestas. Net ir dabar, greta lietuvių čia gyvena rusai, lenkai, žydai, totoriai ir karaimai. Kurčiųjų bendruomenė - dalis Lietuvos. Branginkime savo bendruomenę ir vienybę. Pabūkime šventėje visi kartu, pasidžiaukime savo kultūra, savo  meniniais gebėjimais, savo talentais , savo žmonėmis“, - kalbėjo renginio vedėjas.

Taręs sveikinimo ir padėkos žodį LKD Prezidentas Kęstutis Vaišnora kartu su visais prisiekė, kad gins kurčiųjų bendruomenę ir neleis, kad kas nors ją sunaikintų.

Toliau šventė buvo tęsiama kiekvieno miesto pasirodymais. Tačiau prieš tai buvo pristatyti kiekvieno miesto filmukai, kuriuose atsispindėjo ne tik miesto grožis, bet ir kurčių žmonių vienybė. Jausmingas akimirkas įamžino ir filmukus montavo  LKD operatorius Linas Miskelis.

Po video filmuko apie Kauną pristatymo vyko charizmatiškas ir nuotaikingas Kauno kolektyvo pasirodymas, kuris parengė net 4 – ris skirtingus pasirodymus: imituojamą dainą „Kol kartu“, imituojamą dainą „Ašarėlė“, pantomimo kolektyvo spektaklį „Šventė“ bei užbaigė pasirodymus imituojama daina „Pasidalinkime“.

Kauniečiams atlikus pasirodymus ant scenos lipo 5 – ių reabilitacijos centrų direktorės, kurios buvo pasipuošusios ne tik savo miesto spalvos suknelėmis, bet ir tos pačios spalvos vainikais ir tarė palinkėjimus visiems susirinkusiems.

Po palinkėjimų vyko Šiaulių miesto filmuko pristatymas, po kurio Saulės miesto aktoriai pristatė savo pasirodymą, spektaklį „Burtininkas“.

Pasibaigus spektakliui scenoje ir vėl dominavo charizmatiški ir nuotaikingi pasirodymai. Pristačius Panevėžio miesto filmuką scenoje Panevėžio kolektyvas atliko „kaubojaus“ šokį, imituojamą dainą „Raskila“ ir etiudą „Dvi moterys tarp vyro“.

Palydėjus aplodismentais panevėžiečius buvo pristatyti projekto partneriai ir rėmėjai. Jų dėka šis renginys virto realybe ir švente pasidžiaugti atvyko daugiau nei 500 žmonių iš visos Lietuvos.

Padėkojus rėmėjams ant scenos lipo Klaipėdos miesto kolektyvas. Po Klaipėdos miesto filmuko pristatymo kolektyvas atliko imituojamas dainas: „Tu man esi“, „Skamba Lietuva“ ir „Lietuva“. Jų pasirodymas privertė ne tik linguoti, bet ir imituoti kartu!

Po nuotaikingo Klaipėdos miesto pasirodymo ant scenos užlipo visų miestų pasirodymo dalyviai. Jiems padėkota už pasiruošimą ir laiką, o svarbiausia, kad dalina džiaugsmo akimirkas visiems.

Vėliau padėkos išreikštos ir savanoriams. VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras šventės organizavimui subūrė 20 – ies savanorių komanda, kurie dėjo dideles pastangas, kad šventė vyktų sklandžiai, o akimirkos būtų įamžintos.

Įteikus padėkas buvo pristatytas Vilniaus miesto filmukas, o paskutinis šventės akcentas tapo imituojama daina „Sudainuokime Lietuvą“.

 

Kitais metais meno šventė vyks Klaipėdoje.

LKD info

Renginio akimirkos

Reabilitacijos centrų direktorės bei LKD prezidentas kartu su vice-prezidentu

VšĮ Vilniaus reabilitacijos centras

Kauno kolektyvas

Klaipėdos kolektyvas

Dalyviai iš Marijampolės kartu su Kauno bei Marijampolės reabilitacijos centrų direktorėmis. Nuotraukoje taip pat ir LKD prezidentas ir vice-prezidentas.

Šiaulių bendruomenė kartu su VšĮ Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centro direktore

Savanorių komanda

Panevėžio kolektyvas kartu su Panevėžio reabilitacijos centro direktore bei LKD prezidentu ir vice-prezidentu

LKD Kauno rajono kurčiųjų pirminė organizacija

 

Renginio partneriai:

 • Vilniaus kurčiųjų sporto klubas „Gestas“
 • Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacija „ViKJO
 • Lietuvos šeimų, auginančius kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA
 • Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centras
 • VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras

Renginio rėmėjai

 • „Trasalis – Trakai Resort & SPA” centras
 • UAB “Vikada”
 • Įmonė Pripučiami.lt
 • UAB „Balionų karaliai“
 • UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ (mineralinis vanduo)
 • UAB „Vilniaus saliutas"
 • UAB „Kvadratu LT"
 • Įmonė „Vaikų džiaugsmas“
 • UAB „Masažo klinika“
 • UAB „Harmonijos menė“
 • UAB „Bijola“
 • Ukmergės rajono savivaldybė
 • UAB Pranulienės dantų protezų gamyba
 • Vestuvinių, proginių suknelių salonas salonas „Viva La Fiesta“
 • Bendruomenė „Šlyninkos vandens malūnas“
 • UAB „Etmonai“ kavinė-baras „Artistai“
 • Aurimo Vaškevičiaus IĮ kaimiško alaus baras „ŠNEKUTIS“
 • Nepriklausoma Mary Kay pardavimų direktorė Violeta Šeršniovaitė

Renginio savanoriai:

Baliulis Audrius, Černajienė Jolita, Dargienė Rima, Gumbrys Kęstutis, Jasionytė Jovita, Jurgilaitė Goda, Jurgilaitė Martyna, Kanapinskaitė Viltė, Kubaitis Arūnas, Kungienė Galina, Lukošius Dominykas, Mangevičiūtė Meda, Navikas Vaidas, Reimontienė Loreta, Silaeva – Pečiulytė Ieva, Skakun Janis, Valienė Julija, Volungevičienė Judita, Zienkaitė Henrika.

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
1
angry
1
sad
0
wow
1