Almos Sinkevičienės rankomis kuriamos kvepiančios žvakės

Siužetas ir pokalbis su Alma Sinkevičiene apie jos darbą.

 

Kaunietė Alma Sinkevičienė jau dvejus metus dirba įmonėje, kurioje savo rankomis kuria kvepiančias sojų vaško žvakes ir natūralius muilus: „Kai tik pradėjau dirbti, pirmoji užduotis buvo gaminti muilą – aš truputį išsigandau, nes tai buvo visiškai kitoks darbas. Bet pagalvojau, kad pirmą dieną išsigąsti ir pabėgti tikrai nederėtų – juk reikia pabandyti. Pradėjau nedrąsiai, bet greitai pripratau ir visko išmokau. Šis darbas tikrai labai įdomus, jame nėra monotonijos.“

Įmonė – nedidelė, joje – tik dvi darbuotojos, ir abi turinčios klausos negalią. Pati Alma yra neprigirdinti, o jos kolegė Neringa – kurčia. „Dėl to man tenka didesnė atsakomybė komunikuojant su vadove, bet darbu dalinamės vienodai.“ – sako pašnekovė.

 

 

Paklausta, kaip surado tokį darbą, Alma nusijuokia – per pažintis: „Čia dirbti pradėjau labai paprastai – man pasiūlė Mykolas Balaišis. Prieš tai dirbau Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijoje, bet joje projektinė veikla nebebuvo tęsiama. Mykolas žinojo, kad aš netekau darbo, jis pasiteiravo manęs, ar norėčiau pabandyti šitą darbą, ir aš sutikau. Dirbu iki šiol.“

Almą kasdien supa įvairiausi eterinių aliejų aromatai ir kvapai. Kuris iš jų mėgstamiausias? „Kai tik pradėjau dirbti, man labai patiko vyšnių kvapas. Labai kvepėjo, bet dabar jau prie šio kvapo pripratau ir tiesiog nebeužuodžiu.“ – atskleidžia pašnekovė.

 

 

Kartu su kolege Alma kasdien rūpinasi užsakymų paruošimu: gamina muilus, kvepiančias žvakes, pakuoja gaminius, o prieš šventes dalyvavo ir kalėdinėje mugėje. Jos pavyzdys rodo, kad klausos negalią turintys asmenys gali dirbti įvairiausius darbus. „Darbas nėra sunkus, bet labai įdomus. Tokio darbo bijoti tikrai nereikia.“ – sako pati Alma.

Visas pokalbis su A. Sinkevičiene – vaizdo siužete.

Merglow internetinė parduotuvė

 

LKD informacija

 

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0