Asmuo nemoka alimentų vaiko išlaikymui – kaip elgtis?

Bendro pobūdžio teisininko konsultacija apie alimentų priskyrimą ir mokėjimą.

 

KLAUSIMAS: Tėvas / mama nemoka alimentų savo vaikui. Kaip elgtis? Kur kreiptis?

ATSAKYMAS: Jei sutuoktiniai ar sugyventiniai turi nepilnamečių vaikų ir vienas iš tėvų gyvena skyrium, kitas tėvas / mama turi teikti išlaikymą. Išlaikymo dydis priklauso nuo vaikų poreikių ir tėvų turtinės padėties. Šiai dienai teismų praktikos suformuota taisyklė, jog teikiamas išlaikymas neturi būti mažesnis nei pusė minimalios algos, tačiau kiekvienu atveju yra sprendžiama individualiai.

Jei vienas iš tėvų nemoka alimentų, tokiu atveju reikia kreiptis į mediatorių. Jei mediacijos procese nepavyksta susitarti, tokiu atveju teikiamas ieškinys teismui ginčo teisenos tvarka. Tėvui ar motinai, kuri gyvena skyrium ir nemoka alimentų, taip pat gali būti keliama baudžiamoji byla ar apribotos tėvystės / motinystės teisės.

 

Pažymime, kad ši konsultacija yra bendro pobūdžio. Jeigu turite konkrečių klausimų, kreipkitės į teisininką. Kontaktai: advokatė Marija Židonienė, el. p.: marija.zidoniene@gmail.com.

Vaizdo įrašas parengtas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2021 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
1