EUD Generalinė Asamblėja 2022: trečios dienos apibendrinimas

Informacija apie trečiąją 2022 metų EUD Generalinės Asamblėjos dieną.

 

Trečia EUD Generalinės Asamblėjos diena buvo labai svarbi visai Europos kurčiųjų bendruomenei –išrinktas naujas EUD prezidentas, viceprezidentas ir Valdybos nariai. Bet apie viską iš eilės.

Pirmiausia į EUD GA susirinkę 29 valstybių atstovai patvirtino organizacijos ataskaitinio laikotarpio veiklos ataskaitas, teiktus pasiūlymus ir pozicijas, o kad viskas vyktų sklandžiai pagal darbotvarkę rūpinosi Markku Jokinen.

Visi svarstymui teikti pasiūlymai buvo iš anksto pirmiausia pristatyti EUD Valdybai – ji nutarė, kuriuos pasiūlymus priimti ir teikti EUD GA tvirtinti. Viena iš svarstymui teiktų pozicijų – ar kurtieji yra „kalbinė mažuma“, ar „neįgalieji“? Diskusijų metu nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Galiausiai buvo priimtas nutarimas suburti tarptautinę darbo grupę, kuri plačiau nagrinės šią temą.

Svarbiausia šių metų EUD GA dalis – rinkimai. Įdomiausia, kad šiemet buvo atsisakyta popierinių balsavimo biuletenių – savo pasirinkimą delegatai išreiškė balsuodami elektroniniu būdu. Buvo kur kas patogiau ir greičiau: sistema automatiškai suskaičiavo balsus ir rezultatai buvo iškart matomi ekrane. Reikia tikėtis, kad galbūt netolimoje ateityje pavyks pritaikyti tokią technologiją ir Lietuvoje.

Lietuvos kurčiųjų draugija sveikina naujai išrinktą EUD prezidentę Sofia Isari iš Graikijos ir viceprezidentę Ronit Ronit Laquerriere-Leven iš Prancūzijos! Kartu su trimis naujais EUD Valdybos nariais jos vadovaus organizacijai ateinančius 4 metus. Linkime sėkmingo ir produktyvaus darbo!

Pilną EUD rinkimų transliacijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti EUD Facebook paskyroje.

Kartais mūsų klausia, ar LKD verta būti EUD nare? Atsakome: tikrai taip! Čia yra erdvė, kur galima pasisemti daug gerosios patirties, įgyti žinių, dalyvauti Europos kurčiųjų politikos formavime.

Tris dienas trukusi EUD GA baigėsi. „Darbas buvo sunkus, bet tikrai labai įdomus!“ - sako mūsų atstovai - LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir Valdybos narys Vytautas Valiauga. O mes atsakome: „Laukiame sugrįžtant su gausybe įspūdžių!“

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0