„Ežys“, „Labas“ ir „Pildyk“ vartotojai turės registruoti SIM korteles

Seimas įteisino privalomą SIM kortelių registravimą.

 

Seimas pritarė siūlymui, kad asmenys, perkantys išankstinio mokėjimo mobiliojo ryšio paslaugų korteles (tokias, kaip „Ežys“, „Labas“ ir „Pildyk“) , privalo pateikti savo asmens duomenis.

Statistika rodo, kad dauguma nusikalstamų veikų yra padaroma, kuomet naudojamas telefonas su šiomis SIM kortelėmis, nes yra galimybė įsigyti SIM kortelę ir likti nežinomam.

Tokios kortelės sėkmingai cirkuliuoja įkalinimo įstaigose, sudarydamos galimybes skambinti, ypač senyvo amžiaus žmonėms, kurie patikliai atskleidžia savo bankų prisijungimo duomenis ir netenka įspūdingų sumų; jas naudoja kontrabandininkai, pranešėjai apie neva padėtus sprogmenis ir pan. Jos neretai yra panaudojamos vieną kartą ir, padarius nusikalstamą veiką, yra išmetamos kartu su pigiais telefonais. Šis naujas įstatymo siūlymas prisidėtų prie tokių nusikalstamų veiklų sustabdymo. 

Nuo šiol įsigijant SIM kortelę, bus prašoma pateikti asmens duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, asmens dokumento numerį, o įmonės turės nurodyti savo pavadinimą ir kodą. 

Šiuo metu SIM korteles galima įsigyti iš ,,Ežys”, ,,Labas” ir ,,Pildyk”.

LRT.lt informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0