Filmas „CODA“ apdovanotas „Oskaro“ statulėle

Šiemet Geriausio filmo kategorijoje „Oskaro“ statulėlė atiteko filmui apie kurčiųjų šeimą.

Filmas „CODA“ apdovanotas „Oskaro“ statulėle

 

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį (Lietuvos laiku) Los Andžele 94 kartą buvo išdalintos „Oskarų“ statulėlės. Pagrindinis apdovanojimas – Geriausio metų filmo kategorijoje – atiteko juostai „CODA“ („CODA: Kurčių tėvų vaikas“).

Filmas „CODA“, kurio pavadinimui panaudotas akronimas, reiškiantis „kurčių tėvų girdintis vaikas“, pasakoja apie muzikalią paauglę Rubę, kurią vaidina Emilia Jones ir kuri bando derinti muzikines ambicijas ir savo pagalbą šeimai bendrauti su „girdinčiu“ pasauliu.

„CODA“ yra pirmasis filmas, pasakojantis apie kurčiųjų šeimą, „Oskarų“ istorijoje pelnęs prestižinį apdovanojimą. „Dėkojame Akademijai už tai, kad šį vakarą leido mūsų filmui „CODA“ įeiti į istoriją, – sakė prodiuseris Philippe'as Rousselet.

Filmas „CODA“ taip pat apdovanotas už geriausią adaptuotą scenarijų, o Troy Kotsuras (Trojus Kocuras), sukūręs kurčio Masačusetso žvejo, Rubės tėvo, vaidmenį, pripažintas geriausiu antrojo plano aktoriumi. „Oskaro“ statulėlė kurčiam aktoriui vyrui buvo įteikta pirmą kartą Akademijos istorijoje.

T. Kotsuras savo auksinę statulėlę skyrė kurčiųjų bendruomenei: „Tai mūsų akimirka“, – sakė jis.

 

 

Istorinis laimėjimas 2022 m. „Oskarų“ ceremonijoje padėjo filmo aktoriams ir kūrybinei komandai atkreipti dėmesį į amerikiečių gestų kalbą (ASL) ir gestų kalbos vertėją ne tik Holivude, bet ir už jo ribų – visi susirinkusieji Los Andželo Dolby teatre kūrybinei komandai atsistoję plojo gestų kalba.

Filme taip pat vaidina keli garsūs kurtieji aktoriai, tarp jų „Oskarą“ už darbą juostoje „Children of a Lesser God“ pelniusi Marlee Matlin. Jautri drama „CODA“ apie savo kurtiesiems šeimos nariams padedančią paauglę 2021 m. pelnė Sandanso kino festivalio aukščiausią apdovanojimą.

Filmą „CODA“ galima peržiūrėti „Apple TV“ platformoje (anglų kalba).

 

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
2
funny
0
angry
1
sad
0
wow
5