Galimybių pasas - kada ir kur jį galima gauti?

Pateikiame bendro pobūdžio informaciją apie Galimybių pasą.

 

Galimybių pasas – tai asmeniui suteikiamas QR kodas, kurį gauna žmonės, pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę koronavirusu arba gavę neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Nuskaičius gautą QR kodą, žmogaus tapatybė patikrinama su asmens tapatybės dokumentu.

 

Galimybių pasą galima gauti:

1) Pasiskiepijus nuo COVID-19:

  • Pasiskiepijus „Comirnaty“ arba „Moderna“ vakcina Galimybių pasą galima gauti praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo;
  • Pasiskiepijus „Janssen“ vakcina Galimybių pasą galima gauti praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;
  • Pasiskiepijus „Vaxzevria“ vakcina Galimybių pasą galima gauti praėjus 4 sav. po pirmosios dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip praėjus 12 savaičių ir iš karto po antrosios vakcinos dozės.

2) Persirgus COVID-19:

  • Persirgus COVID-19, Galimybių pasą galima gauti praėjus 180 d. nuo teigiamo testo rezultato. Labai svarbu, kad diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu tyrimo ar antigeno testo rezultatu. Jeigu žmogus persirgo COVID-19, bet nesikreipė į šeimos gydytoją ir jo ligos istorijoje sirgimo faktas nėra fiksuotas, jis negalės gauti Galimybių paso.

3) Turint neigiamą COVID-19 testo rezultatą:

Turint neigiamą koronaviruso testo rezultatą Galimybių pasą galima gauti pagal 2 skirtingus kriterijus – ar darytas antigeno testas, ar PGR tyrimas:

  • Antigeno testas galioja 24 val. nuo ėminio paėmimo momento;
  • PGR tyrimas galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

4) Taip pat Galimybių pasą gali gauti vaikai iki 16 metų, bet vaikams iki 16 metų nereikia testuotis ir neprivaloma turėti Galimybių paso – jiems reikalingas tik asmens dokumentas. Galimybių pasas išduodamas asmenims nuo 16 metų.

 

COVID-19 testą galima atlikti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose arba kitose savivaldybių nustatytose testavimosi vietose, pvz., specialiuose punktuose ir kitur. Taip pat gyventojai gali ir savo lėšomis pasidaryti testus privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Svarbu: Savivaldybių mobiliuose punktuose testavimas Galimybių pasui gauti yra vykdomas tik greitaisiais antigenų testais. Atkreipiame dėmesį, kad Galimybių pasui antigeno testas galioja 24 valandas nuo ėminio paėmimo momento. Asmuo, norintis atlikti PGR testą ir turėti Galimybių pasą 72 valandas nuo ėminio paėmimo momento, tai gali padaryti savo lėšomis privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Žmonės, kurie nesinaudoja įvairiomis šiuolaikinėmis technologijomis ir neturi elektroninės bankininkystės ar interneto, popierinį Galimybių paso variantą gali gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose.

Šiuo metu Galimybių paso QR kodą reikia atnaujinti kas 7 dienas.

Visą informaciją apie Galimybių pasą, taip pat dažniausiai užduodamus klausimus ir visas nuorodas galima rasti interneto svetainėje koronastop.lt.

 

GAUTI GALIMYBIŲ PASĄ

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
3
love
2
funny
0
angry
3
sad
4
wow
0