GESTŲ KALBOS TEISĖ SENJORAMS!

Rugsėjo 25–ąją viso pasaulio kurtieji švenčia „Gestų kalbos teisės senjorams“ dieną. Šiai ypatingai progai paminėti Lietuvos kurčiųjų draugija pakvietė senjorus iš visos Lietuvos atvykti į Vilnių ir praleisti dieną drauge: čia jiems buvo suorganizuota atvirų durų diena bei popietė su LKD atstovais. 

Jau nuo pat ryto į Lietuvos kurčiųjų draugiją pradėjo rinktis senjorai iš visos Lietuvos. Nemaža dalis svečių čia apsilankė po labai ilgo laiko arba net pirmą kartą. Atvirų durų dieną senjorams pravedė LKD muziejaus ekspozicijos įkūrėja, savanorė Ramunė Buikauskienė. Ramunė susirinkusiesiems papasakojo LKD pastato įkūrimo istoriją bei aprodė svečiams draugijos patalpas.

Tikriausiai įdomiausia dalis vyko LKD valdybos salėje, kur įkurta ir pirmoji kurčiųjų muziejaus ekspozicija. Po to, kai ekspozicijos įkūrėja papasakojo kurčiųjų įstorinę raidą, užvirė tikra prisiminimų audra. Juk senjorai – mūsų istorijos liudytojai, o jų pasakojimai ir prisiminimai –faktai, kurie nebuvo užrašyti popieriuje. 

Apsilankymo metu senjorai taip pat susitiko ir su LKD komanda: Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora supažindino atvykusius svečius su draugijos darbuotojais, organizacijos tikslais ir vizija. Draugijos siekis – kiek galima maksimaliai paversti kurčiųjų gyvenimą patogiu ir prieinamu girdinčių žmonių visuomenėje visiems bendruomenės nariams, todėl susėdus prie apskrito stalo užvirė diskusija apie senjorų poreikius. Vienas aktualiausių klausimų – senelių namai. Susirinkę visi vieningai pritarė, kad senelių namai, pritaikyti klausos negalią turintiems asmenims, išties būtina sąlyga oriai gyventi savo bendruomenės narių apsupty, todėl LKD prezidentas domėjosi, kaip senjorai įsivaizduoja šio tikslo įgyvendinimą.

„Senjorai – tai mūsų patirtis, kurių dėka šiandien turime tokią stiprią Lietuvos kurčiųjų draugiją. Visada sakiau, kad jaunatviškas maksimalizmas ir energija bei vyresnių žmonių patirtis – geriausias tandemas! Šiandien senjorai taip pat dalinosi savo patirtimi, nemaža dalis jų Lietuvos kurčiųjų draugijoje lankėsi labai seniai, todėl smagu, kad vis daugiau bendruomenės narių aplanko mus. Nors dažnai kalbama apie tai, kad turi būti įtrauktis, tačiau pasikalbėjus su senjorais suprantame, kad būtina kuo aktyviau ir skubiau ieškoti senelių namų, kurie būtų pritaikyti kurtiesiems ir jie galėtų burtis vienoje vietoje, bendrauti ir paslaugas gauti gestų kalba. Būtent apie tai ir ši diena – gestų kalbos teisė senjorams!“ – įspūdžiais ir mintimis po senjorų apsilankymo Vilniuje dalinosi Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora.

LKD info.

Akimirkas iš susitikimo rasite ČIA

Kokia jūsų reakcija?

like
10
dislike
0
love
10
funny
1
angry
0
sad
1
wow
3