Informacija apie Seimą bus prieinama ir klausos negalią turintiems asmenims

Nuo šiol Seimo TV laidos ir posėdžiai bus su vertimu į gestų kalbą.

 

Siekdama sukurti informacinę aplinką, kuri būtų atvira ir prieinama kuo daugiau žmonių, nuo šiol Seimo kanceliarija užtikrins reikšmingiausių įvykių ir transliacijų vertimus į lietuvių gestų kalbą.

Kaip praneša Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, numatyta į lietuvių gestų kalbą versti Seimo sesijos darbų programos pristatymus ir Seimo pirmininko kalbą sesijų pabaigoje; biudžeto pateikimą, svarstymą ir priėmimą; Vyriausybės ataskaitą Seimo posėdyje.

Bus verčiami iš Seimo rūmų transliuojami ypač svarbūs Seimo pirmininko, Respublikos prezidento, ministro pirmininko pranešimai; Seimo pirmininko vaizdo sveikinimai visuomenei, taip pat – iškilmingi Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-mečio, Sausio 13-osios, Kovo 11-osios, Birželio 14-osios ir 15-osios minėjimai.

Svarbiausi klausos negalią turinčių žmonių poreikiai nustatyti, atlikus žmonių su klausos negalia vienijančių organizacijų apklausą apie labiausiai dominančius Seime vykstančius įvykius.

Prioriteto tvarka, pagal posėdžių turinį ir galimybes, bus verčiami Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos, Socialinių reikalų ir darbo, Sveikatos reikalų, Švietimo ir mokslo, Žmogaus teisių, kitų komitetų posėdžiai ir renginiai, aktualiausios spaudos konferencijos.

Žmonių su klausos negalia vienijančių organizacijų pageidavimu, bus parengta vaizdo medžiaga apie Seimą, jo veiklą, teisėkūros procesą ir kt.

Jau šiuo metu į lietuvių gestų kalbą verčiama savaitės įvykius Seime apžvelgianti TV laida „Seimo savaitė“. Jos įrašus galima rasti Seimo „YouTube“ kanale „Atviras Seimas“.

 

LR Seimo kanceliarijos informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0