Informacija dėl 112 programėlės naudojimo

Bendrasis pagalbos centras (BPC) primena svarbią informaciją dėl piktavališko 112 mobiliosios programėlės naudojimo.

 

Jau pusę metų veikia klausos negalią turintiems asmenims pritaikyta skubios pagalbos numerio 112 mobilioji programėlė. Per šį laikotarpį buvo kurčių ir neprigirdinčių žmonių, kurie, įvykus nelaimei, pasinaudojo 112 programėle ir išsikvietė skubios pagalbos tarnybas.

Tačiau ne visi žmonės naudoja naująją 112 programėlę tinkamai. BPC duomenimis, pastaruoju metu itin padaugėjo tyčinių, klaidinančių skambučių bei susirašinėjimų per šią aplikaciją – kurtieji ir neprigirdintieji 112 mobiliosios programėlės laukelyje surenka tekstą raštu arba pasirinkę paveikslėlį nusiunčia informaciją BPC operatoriui, jog jiems reikalinga skubi specialiųjų tarnybų pareigūnų – greitosios pagalbos medikų, policijos, priešgaisrinės ar aplinkos apsaugos – pagalba. Gavus pranešimą, į nurodytą adresą yra išsiunčiamos pagalbos pajėgos – atitinkamų specialiųjų tarnybų automobilis, tačiau darbuotojams atvykus paaiškėja, kad nurodytos nelaimės nėra, o pareigūnai sugaišo savo darbo laiką ir atvyko veltui.

BPC primena: jei nėra pagalbos poreikio, tačiau žmogus piktybiškai inicijuoja pagalbos skambutį ir iškviečia specialiųjų tarnybų pareigūnus, tam žmogui gresia sankcijos:

  1. gali būti taikomas 112 mobiliosios programėlės veikimo ribojimas – tam asmeniui programėlė bus užblokuota;
  2. jei asmuo tyčia pastoviai kviečia specialiąsias tarnybas, dėl nuolatinio trukdymo tam žmogui gali būti taikomos piniginės baudos.

Taip pat BPC primena: jeigu jums nutiko nelaimė ir jūs pasinaudoję 112 mobiliąja programėle išsikvietėte pagalbą, atvykus specialiųjų tarnybų darbuotojams, tam, kad susikalbėtumėte, reikia naudotis ne 112 aplikacija, o susisiekti su gestų kalbos vertėju per Skype programą, vartotojo vardas bpc.skype – šiuo kontaktu jums bus suteiktos gestų kalbos vertimo paslaugos.

Būkite atsakingi ir 112 mobiliąją programėlę naudokite sąžiningai.

 

Daugiau informacijos apie 112 mobiliosios programėlės naudojimą galite rasti ČIA.

 

BPC ir LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0