Informacija dėl kurčiųjų centrų pavadinimų

Dalinamės informacija, kodėl ir kokie pakeitimai buvo atlikti kurčiųjų centruose.

 

Nuo 2023 metų pasikeitė penkių didžiųjų miestų kurčiųjų organizacijų pavadinimai. Primename, kodėl šie pakeitimai buvo atlikti.

 

Pernai metų pabaigoje buvo pakeisti ir suvienodinti kurčiųjų organizacijų įstatai, pritaikant juos šiuolaikiniams poreikiams: išbraukti nebevartojami terminai, tokie kaip „kurčnebylys“, „nebylys“, „invalidas“ ir pan.; tiksliau apibrėžtos organizacijos valdymo organų – vadovo, tarybos, visuotinio susirinkimo – funkcijos ir veiklos.

Taip pat pakeisti kurčiųjų organizacijų, turinčių teisinį statusą viešoji įstaiga (VšĮ) pavadinimai.

Anksčiau oficialus pavadinimas buvo „(Miestas) kurčiųjų reabilitacijos centras“. Žodis „reabilitacija“ panaikintas, nes jis reiškia medicininį gydymą, o kurčiųjų centruose teikiamos socialinės paslaugos, tad toks pavadinimas neatitinka realybės.

Nuo šiol visos VšĮ organizacijos vadinasi „kurčiųjų centras“. Pvz.: Vilniaus kurčiųjų centras, Panevėžio kurčiųjų centras, Kauno kurčiųjų centras, Šiaulių kurčiųjų centras, Klaipėdos kurčiųjų centras.

Pakeitus organizacijų pavadinimus, buvo pakoreguoti ir logotipai – vaizdai palikti tie patys, bet pakeisti tekstai logotipų apačioje.

Visų kurčiųjų organizacijų socialinių tinklų paskyros liko tos pačios, tik pakoreguoti jų pavadinimai.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0