Kaip įsigyti Donoro kortelę?

Svarbiausia informacija apie Donoro kortelę ir kaip ją įsigyti.

 

Donoro kortelė – tai simbolinis patvirtinimas, kad jūs savanoriškai ir neatlygintinai sutinkate po savo mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai.

 

Kaip įsigyti donoro kortelę?

Šiandien donoro kortelę galima išsiimti labai paprastai ir greitai. Lengviausias būdas – internetu: tereikia prisijungti per elektroninius valdžios vartus ir užpildyti sutikimą. Užtruksite tik kelias minutes.

Nuoroda: PILDYTI SUTIKIMĄ INTERNETU

Taip pat galite raštu užpildyti sutikimą dėl organų donorystės bet  kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje arba savo šeimos gydytojo kabinete.

Donoro kortelę gauti galite ir Nacionaliniame transplantacijos biure ar organų donorystę viešinančiose įvairiose akcijose.

 

Kokius dokumentus reikia turėti, norint pasirašyti sutikimą?

Pasirašant sutikimą reikia turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo arba studento pažymėjimą).

 

Ar prieš pasirašant sutikimą reikia ištirti sveikatą?

Pasirašant sutikimą dėl organų donorystės savo sveikatos tikrinti nereikia. Apie audinių ir (ar) organų tinkamumą transplantacijai gydytojai sprendžia tik po žmogaus mirties.

 

Ar galiu padovanoti tik tam tikrus organus?

Taip, pasirašydami sutikimą dėl organų donorystės po mirties, jūs galite nurodyti, kokius organus norite dovanoti: ar visus, ar tik kai kuriuos.

 

Kokiu būdu gausiu Donoro kortelę?

Po dokumento pasirašymo, Donoro kortelė jums bus išsiųsta paštu.

 

Ar aš galėsiu pakeisti savo nuomonę?

Jei dėl kokių nors priežasčių ateityje persigalvotumėte ir nebenorėtumėte būti organų donoru, lygiai taip pat internetu ar parašant popierinį prašymą jūs visada galėsite atšaukti.

 

Ar būtina Donoro kortelę nešiotis su savimi?

Kortelės su savimi nešiotis nebūtina. Ištikus nelaimei ir konstatavus jūsų mirtį, organų donorų registre pagal asmens kodą bus patikrinta, ar asmuo buvo išreiškęs savo valią dėl organų donorystės.

 

Ar lietuviška Donoro kortelė galioja užsienyje?

Užsienyje donoro kortelė negalioja, nes kiekviena šalis turi savo įstatymus, reglamentuojančius organų donorystę ir organų paėmimą.

 

Ar galiu būti organų donoru neturėdamas kortelės?

Taip. Jei Donoro kortelės dėl kokių nors priežasčių neturite galimybės išsiimti, jūs vis tiek galite tapti donoru po mirties ir padovanoti kažkam antrą gyvenimą. Bet tik tuo atveju, jei su jūsų organų dovanojimu sutiks jūsų artimieji. Todėl, jei tikite donorystės idėja ir norite būti donoru, pasikalbėkite su artimaisiais apie tai jau dabar.

 

Svarbu yra ne turėti pačią Donoro kortelę, o apie savo apsisprendimą po mirties dovanoti organus ir (ar) audinius transplantacijai pasikalbėti su savo artimaisiais.

 

Daugiau informacijos: ORGANŲ DONORYSTĖ

 

Šaltinis: Nacionalinis transplantacijos biuras prie SAM

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
2
dislike
0
love
3
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0