Kaip priduoti padangas nemokamai

Prasidėjo padangų keitimo sezonas: sužinokite, kaip jas priduoti nemokamai

 

Kelių eismo taisyklės (KET) numato, kad vasarinės padangos keičiamos į žiemines kiekvienais metais iki lapkričio 10 d.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad gyventojai nereikalingas padangas gali atiduoti nemokamai. Pavyzdžiui, keičiant padangas autoservise galima nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičiama.

Panaudotos padangos, tepalas, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos automobilių priežiūros ir remonto atliekos galima nemokamai palikti stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Jų adresus, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti savivaldybių svetainėse arba www.atliekos.lt.

Baudos už į aplinką išmestas atliekas numatytos Administracinių nusižengimų kodekse. Baudos dydis gali svyruoti nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio ir nuo to, ar išmestos atliekos pavojingos, ar ne.

Taip pat gali būti skaičiuojama ir aplinkai padaryta žala. Tais atvejais, kai padangos deginamos, skiriama bauda ir skaičiuojama žala aplinkai.

Jei kyla aplinkosauginių klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu 8 700 02022 arba el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Primename, kad apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112.

LRT.LT informacija 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0