Kaip teisingai naudoti turniketus?

Kauno klinikų skubios pagalbos skyrius pristato informaciją, kaip teisingai naudoti turniketus.

 

Jeigu jūs susižeidėte arba šalia esantis žmogus susižeidė taip, kad pradėjo masyviai kraujuoti iš galūnės, tokiu atveju, pirmas dalykas, ką reikia daryti - spausti kraujuojančią vietą.

Jeigu po 2-3 minučių spaudimo niekaip nesustoja kraujavimas, tada yra laikas pagalvoti apie turniketo uždėjimą.

Turniketas yran priemonė, specializuota, skirta kraujavimo stabdymui iš galūnių, kurį ir jau dabar galima rasti kai kurių automobilių vaistinėlėse.

Tarkime, šioje dilbio vietoje yra didelė kraujuojanti žaizda. Pirmiausia, ką darome - tai spaudžiame tą vietą stipriai ir laukiame 2-3 minutes. Jeigu kraujavimas nesustoja, tad pats laikas pagalvoti apie turniketo uždėjimą. Ir paprašome, jeigu yra kažkas šalia žmonių, kad atneštų iš automobilio vaistinėlės turniketą ir kviestų greitąją medicinos pagalbą.

Turniketas dedamas: iš pradžių prasegama, padidinama apimtis, mauname ir uždedame aukščiau žaizdos, bent 3-5cm, stipriai užveržiama, užsukama, sukama tol, kol sustoja kraujavimas. Pats spaudimo jausmas nuo turniketo gali būti nemalonus ir net šiek tiek skausmingas, tačiau tikslas - sustabdyti kraujavimą yra daug svarbesnius šiuo metu.

Užsukus - fiksuojame, užklijuojame juostelę ir žymime uždėjimo laiką.

Jeigu uždėjus turniketą, kraujavimas nesustoja, dedamas antrasis turniketas aukščiau pirmojo, t.y. arčiau širdies ir taip pat užveržiamas. Turniketas yra nuimamas tik gydymo įstaigoms.

Šaltinis: Kauno klinikų skubios pagalbos skyrius

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0