Kaip tinkamai utilizuoti pasenusius vaistus

Vaistininkai paaiškino, kaip tinkamai utilizuoti pasenusius vaistus ir kitas medicinines priemones.

 

Turite namuose pasibaigusio galiojimo vaistų ar vaistinių preparatų? Nemeskite jų į buitinių atliekų šiukšliadėžę! Vaistiniai preparatai, kuriuos išmetame, teršia aplinką, be to, patekę į gruntinį vandenį gali sukelti pavojų gyvūnijai ir žmonių sveikatai.

 

Kaip tinkamai utilizuoti vaistus?

Jei turite pasibaigusio galiojimo vaistų ir norite juos tinkamai utilizuoti – nuneškite į vaistinę.

Atkreipiame dėmesį: utilizavimui į vaistines reikia nešti vaistus, ant kurių pakuotės užrašyta „receptinis vaistas“, „nereceptinis vaistas“.

 

Kaip tinkamai utilizuoti kitus medicininius preparatus?

Vitaminai, maisto papildai: Pasibaigusio galiojimo vitaminus ir maisto papildus galima rūšiuoti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis.

Pleistrai, tvarsčiai: Tokias medicinines priemones kaip pleistrai ir tvarsčiai galima rūšiuoti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis.

Kosmetika: Pasibaigusio galiojimo kosmetiką galima rūšiuoti kartu su kitomis buitinėmis atliekomis.

Švirkštai: Taip pat į buitinių atliekų šiukšliadėžę galima išmesti švirkštus, tik svarbu juos saugiai supakuoti, kad nekiltų pavojus kitiems.

Gyvsidabrio termometrai: Senų gyvsidabrio termometrų negalima išmesti nei į šiukšliadėžę, nei atiduoti vaistinėms. Tokius termometrus reikia atiduoti į savivaldybės stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles.

 

Receptinių vaistų ar antibiotikų taupyti atsargai nereikia. Pasibaigusio galiojimo vaistų sudėtis gali chemiškai pakisti – tapti neveiksminga arba suvartojus sukelti šalutinius poveikius. Todėl būtina reguliariai atlikti namų vaistinėlės pertvarką. Geriausia turimus vaistus peržiūrėti kas 6 mėnesius. Radus vaistų su pasibaigusiu galiojimu, nunešti į vaistinę tinkamai utilizuoti. Šaltinis: Vaistininkai paaiškino, kaip tinkamai utilizuoti pasenusius vaistus ir kitas medicinines priemones.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0