Karantinas pratęsiamas iki Naujųjų

Atsižvelgdama į nuolat didėjantį užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičių, imdamasi prevencijos Vyriausybė nutarė – nuo šio trečiadienio Lietuvoje sugriežtės karantino sąlygos ir karantinas bus pratęstas iki gruodžio 31 d.

 

Ką svarbu žinoti?

- Dėl karantino rekomenduodama riboti žmonių judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą bus galima tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų.

- Draudžiami daugiau nei dviejų šeimų artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

- Taip pat uždrausta rengti visas asmenines šventes (pvz., gimtadienius) viešose ir privačiose erdvėse, jei juose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos ir dalyvauja daugiau nei 10 asmenų. Taip pat draudžiama patalpų nuoma, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.

- Valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos pereina prie nuotolinio darbo ir klientų aptarnavimo, išskyrus atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje.

- Prekybos centruose bus griežtai ribojami klientų srautai viduje. Šalia parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse nebus galima statyti automobilių vienas greta kito - automobilius bus galima statyti tik į kas penktą vietą, neįskaičiuojant darbuotojams bei neįgaliesiems skirtų transporto priemonių stovėjimo vietų.

- Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nerengti akcijų, išpardavimų, nuolaidų valandų, kurios didina pirkėjų srautus, didinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys, nustatyti ilgesnį darbo laiką, parduotuvėse lankytis vienam šeimos asmeniui.

- Taip pat anksčiau Vyriausybė buvo nusprendusi nuo gruodžio 10 dienos leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis, tačiau nauju nutarimu muziejų atvėrimo atsisakyta.

- Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vyks toliau tiesiogiai, bet ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

- Ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdomas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius.

- Neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas.

- Mokykloms siūloma ankstinti pradinių klasių mokinių atostogas ir jas skelbti nuo gruodžio 14 dienos iki sausio 3 dienos.

 

Karantino trukmė pratęsta iki gruodžio 31 dienos 24 val. nakties. Nutarimas įsigalioja nuo šio trečiadienio, gruodžio 9 d.

 

Šaltinis: LRV.LT

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0