Keičiasi asmenų aptarnavimo NDNT tvarka

Pasibaigus karantinui žmonės vėl bus priimami ir aptarnaujami Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) skyriuose, tačiau keičiasi priėmimo tvarka.

 

Siekiant užtikrinti maksimalų besikreipiančių asmenų ir NDNT darbuotojų saugumą, NDNT teritoriniuose skyriuose bus aptarnaujami tik iš anksto užsiregistravę asmenys. Asmenys, užsiregistravę iš anksto internetu, bus priimti tą pačią dieną jų pasirinktu laiku ir galės pateikti dokumentus ar dalyvauti klausimyno dėl asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti pildyme.

Registruotis vizitui į NDNT iš anksto galima internetu per NDNT internetinį puslapį arba per Elektroninius valdžios vartus. Išankstinės registracijos į NDNT vaizdo vedlys registruojantis per Elektroninius valdžios vartus - ČIA.

Pateikus dokumentus be išankstinės registracijos, asmuo NDNT teritoriniame skyriuje dėl asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno pildymo tą pačią dieną nebus priimtas. Klausimyno pildymui į NDNT teritorinį skyrių asmuo turės atvykti jam paskirtu laiku.

PASTABA! Pensinio amžiaus amenims dėl specialiųjų poreikių vertinimo vizitui į NDNT iš anksto internetu registruotis nereikia. Šių asmenų patogumui dokumentus siūloma teikti nevykstant į NDNT, o siųsti paštu, pateikti per E. pristatymo sistemą ar palikti prie iėjimo į NDNT esančiose pašto dėžutėse. Pensinio amžiaus asmenims sprendimas dėl jų specialiųjų poreikių priimamas jiems nedalyvaujant NDNT. Su šiais amenimis dėl asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno pildymo susisieks gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas.

Atkreipiame dėmesį, kad:

  • Asmenų, kuriems nustatytas negalios terminas baigiasi 90 dienų po karantino (t. y., iki rugsėjo 14 d.), negalios terminas automatiškai bus pratęstas iki 2020-09-14. Šis laikas skirtas tam, kad asmuo per jį galėtų kreiptis į gydantį gydytoją dėl naujo siuntimo. Todėl visi, kuriems negalios terminas pratęstas automatiškai, raginami nelaukti šio termino pabaigos, o dėl siuntimo į NDNT į gydymo įstaigas kreiptis iš anksto.
  • Automatiškai pratęsus negalią nauji dokumentai neišduodami – galioja išduoti anksčiau.
  • Apie automatiškai pratęstą terminą išmokas mokančias institucijas informuos NDNT, asmenims tuo rūpintis nereikia.

Įvairias prašymų formas ir informaciją apie kitus reikalingus pateikti dokumentus galima rasti ČIA.

 

NDNT informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
2
dislike
1
love
0
funny
1
angry
1
sad
0
wow
0