Klausos negalią turintiems rinkėjams – vertėjų paslaugos per „Skype

Rūpindamasi, kad balsuoti atėjusiam klausos negalią turinčiam rinkėjui informacija apie rinkimus būtų labiau suprantama, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) inicijavo, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose balsuosiantys piliečiai, turintys klausos negalią, galėtų „Skype" programėle susisiekti su gestų kalbos vertėjais, kurie bus pasirengę padėti komunikuoti su rinkimų komisijų nariais.

Klausos negalią turintiems rinkėjams – vertėjų paslaugos per „Skype

 

Rinkimų metu rinkėjams su klausos negalia iš savo išmaniųjų įrenginių, per „Skype" programėlę paskambinus vaizdo skambučiu bus suteikiamos vertimo į gestų kalbą paslaugos: 

 

gestuvertejai - išankstinio balsavimo dienomis, spalio 5-8 d., nuo 7.30 val. iki 19.30 val.

BPC SKYPE (bpc.skype) - pagrindinę rinkimų dieną - spalio 11-ąją ir per pakartotinį balsavimą, spalio 25 d.

 

„Norėčiau nuoširdžiai padėkoti Lietuvos gestų kalbos vertimų centrui ir Lietuvos kurčiųjų draugijai, kurių didžiulis indėlis išties padeda klausos negalią turintiems rinkėjams lengviau dalyvauti balsavimo procese. Šiose organizacijose dirbantys žmonės jau daugelį metų ateina mums į pagalbą ir labai prisideda, kad svarbiausia su rinkimais susijusi informacija būtų pasiekiama ir klausos negalią turintiems rinkėjams", - bendradarbiavimą su klausos negalią turinčių organizacijų atstovais komentavo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. 

Pirmąjį kartą Lietuvos rinkimų istorijoje pagalbos paslauga per programėlę „Skype" klausos negalią turintiems rinkėjams buvo suteikta 2019 m. gegužės 12-ąją, praėjusių Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų metu, kai gestų kalbos vertėjai atėjo į pagalbą rinkėjams su klausos negalia padėdami jiems komunikuoti su rinkimų komisijų nariais.

VRK informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0