Kokį turto palikimo variantą pasirinkti?

Bendro pobūdžio teisininko konsultacija apie turto palikimą po mirties.

 

KLAUSIMAS: Vyro mama nori palikti po mirties savo turtą dviem vaikams, t. y., jos sūnums, bet dar yra jos vyras. Jei ji mirs, palikimą gaus vyras ir jis gali viską parduoti. To bijo vaikai ir mama. Ar yra kitokie palikimo variantai? Ar geriau nieko nedaryt – nerašyt testamento, nes vis tiek vienodai paliks savo turtą dviem sūnums? O gal geriau testamentą paruošti, kad sūnums nereikėtų kreiptis į notarą dėl palikimo?

ATSAKYMAS: Jei miršta vienas iš sutuoktinių, tada jo dalį, šiuo atveju – mamos, paveldi visi trys: kitas sutuoktinis ir abu vaikai – tokias dalis, kaip numato Civilinis kodeksas. Jei mama parašys testamentą ir nuspręs, kad turtą palieka tik sūnums, tokiu atveju vyras nepaveldi jokios dalies, o paveldėtojai pagal įstatymą yra tik sūnūs, ir tokiu būdu turtas yra apsaugomas, kad pergyvenęs sutuoktinis jo neparduos.

 

Pažymime, kad ši konsultacija yra bendro pobūdžio. Jeigu turite konkrečių klausimų, kreipkitės į teisininką. Kontaktai: advokatė Marija Židonienė, el. p.: marija.zidoniene@gmail.com.

Vaizdo įrašas parengtas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2021 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0