Laisvės piknikas Tauragėje 2020

Rugpjūčio 26 d. Tauragės vasaros estradoje įvyko pirmasis šių metų 4 miestų ir 4 dienų "Laisvės TV" organizuojamas Laisvės piknikų festivalis. Pikniko svečius į savo veiklas įtraukė ir bendrauti bei pramogauti kvietė net 15 visuomeninių organizacijų iš visos Lietuvos. Pasiruošusi lankytojų prie savo palapinės festivalyje laukė ir LKD komanda.

Laisvės piknikas Tauragėje 2020

Festivalis žiūrovus viliojo savo gausia programa: čia veikė diskusijų erdvės, pramogų ir sporto zonos, vyko nevyriausybinių organizacijų ir verslų prisistatymai, atlikėjos Petunijos bei grupės „The Roop“ muzikiniai pasirodymai, taip pat „Laikykitės ten“ laidos filmavimas su Andriumi Tapinu, o kurti gerą festivalio nuotaiką nesutrukdė net visą dieną lyjantis lietus.

Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovai organizacijos pristatymą pradėjo nuo 16 val. Savanoriai bendravo su festivalio svečiais: pasakojo jiems apie kurčiųjų bendruomenę, kurčiųjų kultūrą ir gestų kalbą. Visus užsukusius į renginį prie LKD palapinės traukė stendas, kviečiantis pabandyti pasakyti savo vardą gestų kalba. Pirmą kartą pamėginti gestų kalbos daktilį išdrįso ir jaunimas, ir senjorai. Vieniems pavyko iš karto, kitiems teko gerokai palavinti pirštus ar kreiptis pagalbos į LKD savanorius, kad šie pamokytų, kaip tinkamai parodyti vieną ar kitą raidę.

LKD savanoriai taip pat apsilankiusius renginyje kvietė pasimokyti ir gestų kalbos. „Dažnai teko girdėti praeivius sakant: „Oi, ne, labai sunku, neišmoksim...“, tačiau įkalbinti pabandyti savo nuomonę jie greitai pakeitė: „Daug lengviau, nei atrodė,“ - po trumpos pamokėlės sakė jie.“ – pastebėjimais dalinosi LKD viešųjų ryšių koordinatorė Justina Vertelkaitė. „O juk ir gestai, kurių mokė savanoriai, buvo paprasti, tačiau itin svarbūs siekiant užmegzti šiltą pokalbį su kurčiuoju: „labas“, „ačiū“, „malonu“, „ate“ ir pan., tad nenuostabu, kad buvo sulaukta tokios pozityvios žmonių reakcijos.“

Į LKD palapinę užsuko labai įvairūs žmonės: kariškiai, mokytojai, visuomenės sveikatos centro atstovai ir kt. Tarp apsilankiusiųjų buvo ir Tauragės miesto meras Dovydas Kaminskas, ir režisierius, TV laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis. Tam, kad iškart nepasimirštų sužinota informacija, užsukusiems buvo dalinami lankstinukai „Kas yra kurčias žmogus?“, atmintinės su gestų kalbos abecėle, taip pat gestų kalbą ir kurčiųjų bendruomenės istoriją įprasminantys leidiniai ir kita dalomoji medžiaga.  

Nors pagal oficialią programą nevyriausybinėms organizacijoms savo prisitatymus buvo numatyta baigti 18:30 val., tačiau prie LKD palapinės žmonės būriavosi iki vėlaus vakaro. „Labai smagu buvo matyti, kad festivalio svečiai itin noriai domėjosi kurčiųjų bendruomene ir gestų kalba. Dar smagiau, kad didžioji dalis užsukusiųjų į LKD palapinę buvo jaunimas. Tai rodo, kad jaunajai kartai socialinė tematika yra įdomi.“ – po renginio sakė LKD viceprezidentas Mykolas Balaišis.

Dėkojame LKD darbuotojams ir savanoriams Mykolui Balaišiui, Monikai Kumžaitei, Justinai Vertelkaitei, Remigijui Mykolui Balaišiui, Nijolei Tamašauskienei, Vaivai Pikulienei, taip pat lietuvių gestų kalbos vertėjams, kurie nepagailėjo savo laiko ir atstovavo mūsų bendruomenę „Laisvės piknike“ Tauragėje.

 

Nuotraukos iš renginio ČIA.

 

LKD informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0