Lauren Ridloff: pirmoji kurčia Marvel superherojė

Lauren Ridloff - pirmoji kurčia Marvel superherojė.

Lauren Ridloff: pirmoji kurčia Marvel superherojė

 

Susipažinkite su Lauren RIDLOFF – „Marvel“ filmų pirmąja kurčia superheroje. Ši talentinga aktorė vaidina Makkari filme „Amžinieji“ (angl. „Eternals“).

„Marvel“ kino visata – tai Amerikoje kuriama frančizė, kurios kūrinius sieja veiksmas, vykstantis toje pačioje išgalvotoje superherojų visatoje, o herojų istorijos susipina tarpusavyje. „Marvel“ kūriniai apima daugiausiai komiksus ir filmus, pastarųjų jau yra sukurta 27.

Filmuose veikia skirtingų rasių, kilmės, religijų, seksualinės orientacijos bei negalios superherojai. „Kai žmonių biografijos skirtingos, istorijos yra geresnės“, – viename iš interviu pasakė „Marvel“ vadovas Kevinas Fiege‘as.

Naujausiame „Marvel“ filme „Amžinieji“ buvo pristatyta nauja superherojė – kurčioji Makkari. Ji žinoma dėl antžmogiškos jėgos ir supergreičio, kurie suteikia jai galią kurti ciklonus, nepaisyti gravitacijos ir bėgti vandeniu. „Galima sakyti, kad Makkari nebūtų tokia greita, jei ne jos kurtumas“, – filmo „Amžinieji“ premjeroje pabrėžė personažą įkūnijusi Lauren Ridloff.

„Tikiuosi, kad (šis filmas) padės normalizuoti tai, kas iš esmės turėtų būti normalu, – interviu sakė šiame filme taip pat vaidmenį atlikusi aktorė Angelina Jolie. – Tikiu, kad žmonės, kurie žiūrės šiuos filmus po kelerių metų, net nesusimąstys, kad tai, ką mato ekrane, yra „įvairovė“, jiems tai bus tiesiog normalu, teisinga ir tiksliai atspindės pasaulį, kuriame gyvename.“

Augo palaikančioje šeimoje

Lauren užaugo Čikagoje, girdinčiųjų šeimoje. Jos tėtis yra muzikantas iš Meksikos, o mama – juodaodė menininkė. Artistiški tėvai jau nuo mažų dienų augino dukterį savimi pasitikinčiu, savo tapatybę gerbiančiu žmogumi.

Tėvai ne iš karto suprato, kad Lauren yra kurčia. Suvokimas atėjo tada, kai ji, būdama dvejų metukų, neatsisuko į pro šalį važiuojančią ir garsiai kaukiančią gaisrinės mašiną. Kai tėvai iš gydytojų išgirdo, kad Lauren kurtumas apribos galimybes siekti mokslų ir profesijos, jie su tuo negalėjo susitaikyti. Jie išsiuntė dukterį mokytis į katalikišką girdinčiųjų mokyklą, kurioje buvo įsteigtos kurčiųjų klasės, dėjo pastangas, kad ji puikiai išmoktų gestų kalbą, o mergaitei paūgėjus perkėlė mokytis į kurčiųjų mokyklą.

Prieš tapdama aktore, Lauren 10 metų dirbo pradinių klasių mokytoja Niujorke, kur mokė ir kurčius, ir girdinčius vaikus. Mergina turėjo svajonę tapti vaikiškų knygų autore. Dėl to studijavo anglų kalbą ir kūrybinį rašymą, o svajonė rašyti knygas vaikams buvo priežastis, kodėl studijavo pedagogiką: manė, kad geriausias būdas suprasti, kaip mąsto vaikai, yra būti su jais visą dieną.

Lauren pirmuosius aktorystės kursus pradėjo lankyti dar dirbdama pedagoge: „Kai mano klasėje buvo 15 vaikų, turėjau kažkaip pritraukti jų dėmesį“, – juokavo moteris.

 

 

Netikėta aktorės karjeros pradžia

Gimus dviem sūnums, Lauren nusprendė atsidėti jų auginimui ir paliko mokytojos darbą. Jos vyras, kurčiasis Douglas'as Ridloffas, įvairiuose kino filmuose dirba gestų kalbos instruktoriumi, tad Lauren, nuo jo „nusižiūrėjusi“, ėmėsi papildomo darbo ir tapo pjesės „Mažojo Dievo vaikai“ Brodvėjaus teatre „Studio 54“ gestų kalbos instruktore.

Taip, visai netikėtai, ir prasidėjo L. Ridloff karjera. Paaiškėjo, kad moteris turi neįtikėtiną talentą: už vaidmenį pjesėje ji buvo nominuota dviem apdovanojimams, iš kurių vienas – garsusis „Tony“, už geriausią pagrindinio vaidmens atlikimą. Iki tol vaidinusi tik kurčiųjų bendruomenės spektakliuose ir draugų kurtuose mėgėjiškuose filmuose, moteris pribloškė visus kritikus. „Jeigu nežinotume jos biografijos, galėtume prisiekti, kad ji profesionaliai vaidina visą savo gyvenimą“, – stebėjosi režisierius Kenny Leon'as.

Šou pasaulis po sėkmingo starto L. Ridloff paleisti net neketino. Ją pastebėjo ir pakvietė prisijungti populiaraus serialo „Vaikštantys numirėliai“ kūrybinė komanda. Ji jau filmavosi du serialo sezonus ir jos sutartis vis dar tęsiama. Pasirodymas šiame seriale pavertė ją geidžiama aktore, todėl nenuostabu, jog greitai ji buvo pakviesta atlikti Makkari vaidmenį filme „Amžinieji“.

Išmoko ginti savo poreikius

Priežastis, kodėl Lauren neturėjo planų siekti aktorės karjeros, buvo pavyzdžių, kurie galėtų ją motyvuoti, trūkumas. Jai augant nebuvo kurčiųjų, išskyrus Marlee Matlin, kurie būtų pasiekę aktorystės aukštumų televizijoje. „Dažnai matydavau kurčiuosius aktorius tik trumpuose epizoduose viename ar kitame seriale“, – teigė moteris.

Amerikoje yra sudarytos galimybės kurtiems aktoriams vaidinti teatre: dirba specialiai apmokyti asistentai, vertėjai, yra paruošta metodika, todėl teatras Lauren rodėsi gerokai prieinamesnis kurtiems aktoriams.

Kadangi „Vaikštantys numirėliai“ buvo pirmasis Lauren televizinis vaidmuo, ji jautėsi turinti įrodyti, kad su ja dirbti lengva: stengėsi prisitaikyti prie girdinčių kolegų ir bijojo paprašyti per daug. Tačiau vaidindama filme „Amžinieji“ ir filmavimo aikštelėje užmezgusi šiltus ryšius su populiariausiais pasaulio aktoriais, ji sako išmokusi pamoką, kad darbe visuomet reikia pakovoti dėl savęs ir savo poreikių.

Kai Lauren pradėjo drąsiau kalbėti apie savo poreikius filmavimo aikštelėje, gimė daug kūrybinių idėjų, kaip jai pritaikyti darbo aplinką. Vieną iš jų pasiūlė Angelina Jolie. Lauren vieno iš vakarėlių metu Angelinai pasipasakojo apie sudėtingas situacijas, kai reikia pradėti vaidinti sceną nusisukus nuo filmavimo komandos: jai būdavo neaišku, ar jau pradėjo filmuoti, ar dar ne. Tuomet A. Jolie pasiūlė naudoti žalios spalvos lazerį, kurį filmo montuotojai vėliau galės ištrinti. Ir štai – paprastas sprendimas, o problema išspręsta!

 

 

Makkari herojė – įkvėpėja kurtiesiems ir girdintiesiems

Aktorė pasidalino, kodėl Makkari yra tokia svarbi kurčiųjų bendruomenei: „Aš nesvajojau būti aktore, kadangi nemaniau esanti tinkama didiesiems ekranams. Niekada neleidau sau turėti tokių didelių svajonių. Todėl dabar, su „Amžinaisiais“, aš tikiuosi, kad daugiau žmonių pradės svajoti drąsiau. Jeigu galiu aš, gali ir jie.“

Makkari ilgalaikį įspūdį paliko ir girdintiems „Marvel“ gerbėjams. Po filmo „Amžinieji“ pasirodymo 2,5 karto padažnėjo „Google“ paieškų „gestų kalbos pamokos pradedantiesiems“.

Tad galbūt Angelinos Jolie žodžiai jau pradėjo pildytis, galbūt vos po kelių metų visas pasaulis priims kurčiuosius be nuostabos, kaip sau lygius, ir kurtieji vaikai pagaliau nustos bijoti didelių svajonių.

 

 

Parengė Rasa BUIKAUSKAITĖ-KURZENKOVĖ

Šaltiniai: deadline.com; hollywoodreporter.com

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0