LGKT kviečia į diskusiją apie negalią ir kiną

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, tęsdama atvirų diskusijų ciklą, vilniečius ir miesto svečius kviečia išgerti kavos ir pasikalbėti apie tai, kokią vietą kine užima negalios tema. Ši diskusija vyks Menų spaustuvėje, gegužės 29 d. 18 - 19:30 val.

LGKT kviečia į diskusiją apie negalią ir kiną

Dokumentinių kino festivalių programose gausu filmų apie žmones su negalia. Jų temų ir problemų spektras gana įvairus, tačiau vaidybinio kino sektoriuje tokios įvairovės anaiptol nepastebime. Iškalbingi ir mokslininkės dr. Stacy L. Smith komandos surinkti duomenys – populiariausių 2015 m. filmų šimtuke tik šiek tiek daugiau nei 2 proc. parodytų personažų turėjo negalią. 

Kyla klausimas, kodėl dokumentikoje, paprastai siejamoje su socialiniais reiškiniais ir problemomis, ši tema populiaresnė. Ar negalia mažiau estetiškai vertinga? Vyraujantys stereotipai trukdo sukurti įdomius personažus? O galbūt dėl to, kad kino industrijoje trūksta negalią turinčių kūrėjų? 

Aptarsime ir kokybinius parametrus: jei ekranuose matome žmones su negalia, tai kaip jie vaizduojami, kokias reikšmes kuria? Su kuo, tiek dokumentiniame, tiek vaidybiniame kine žiūrovai kviečiami tapatintis? Kokį santykį su negalią turinčiais personažais kuria režisierius, koks jis siūlomas publikai? Kaip rimtai vertinami negalią turintys žiūrovai? 

Atsakymų į šiuos (o ir jūsų iškeltuosius) klausimus ieškosime jaukioje Menų spaustuvės kavinėje. 

Diskusijoje dalyvaus: 

Austė Zdančiūtė, dokumentinių filmų festivalio Nepatogus Kinas / Inconvenient Films programos kuratorė ir vertimų koordinatorė;
Dovilė Butnoriūtė, Lietuvos kino centras Filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja;
Linas Mikuta, kino režisierius, sukūręs dokumentinį filmą „Šaltos ausys“;
Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro direktorė. 

Renginys bus verčiamas į lietuvių gestų kalbą. 

Nuotr.: Kadras iš filmo „Suaugėliai“ (rež. Maite Alberdi, 2017)/ festivalis „Nepatogus kinas“ 

Daugiau informacijos:
Izabelė ŠVARAITĖ
Tel. 8 706 63924
El.p. izabele.svaraite@lygybe.lt

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0