Linda Bove – kurčioji aktorė iš kurčiųjų šeimos

1945 m. lapkričio 30 d. kurčiųjų šeimoje gimė dukra. Linda Bove užaugo Naujajame Džersyje ( NewJersey, JAV ).

Linda Bove – kurčioji aktorė iš kurčiųjų šeimos

Linda Bove – kurčioji aktorė iš kurčiųjų šeimos

 

1945 m. lapkričio 30 d. kurčiųjų šeimoje gimė dukra. Linda Bove užaugo Naujajame Džersyje ( NewJersey, JAV ). Ji lankė Šv. Džozepo mokyklą kurtiesiems ir nuo mažens bendravo gestų kalba. 1968 m. L. Bove baigė Gallaudet universitetą ( universitetas Amerikoje, kuriame mokosi kurtieji ir neprigirdintieji ), bibliotekininkystės studijas.

Teatras ir vaidinimas buvo tik jos hobis, bet tada ji pamatė Nacionalinio kurčiųjų teatro skelbimą apie vasaros programą aktoriams ir rimtai susidomėjo.

Linda Bove

( Nuotrauka iš https://www.start-american-sign-language.com/deaf-stars_html )


Po vasaros programos ji atidėjo studijas universitete ir įstojo į Nacionalinio kurčiųjų teatro trupę. Ji debiutavo scenoje 1970 m., spektaklyje “Dainos iš Milkwood“ ir Moljero “Sganarelyje“. 1970 m. ji ištekėjo už Nacionalinio kurčiųjų teatro trupės aktoriaus Ed Waterstreet.

1971 m.L. Bove dalyvavo atrankoje ir gavo vaidmenį populiariame amerikiečių televizijos seriale “Sezamo gatvė“. Ji labai patiko serialo kūrėjams, todėl buvo sukurtas vaidmuo specialiai jai. Linda tapo bibliotekininkė. Linda Bove sako, kad norėjo sukurti personažą, kuris būtų įdomus ir parodytų, kad kurtieji yra lygiaverčiai žmonės, kurie turi humoro jausmą, gali mylėti, pykti ir juoktis.

1974 m. L. Bovegavo Italijos – Amerikos apdovanojimą už vaidmenį “Sezamo gatvėje“. Ji atliko bibliotekininkės Lindos vaidmenį daugiau nei 30 m. ( 1971-2003 m. ) ir yra kurčiasis žmogus, kuris ilgiausiai vaidino televizijos seriale.

Jos vaidmuo yra prasmingas, nes bibliotekininkė Linda buvo geras pavyzdys kurtiesiems, girdintiems vaikams ir mokė vaikus amerikiečių gestų kalbos.Ji ne tik mokė gestų kalbos per serialą, bet ir vaikams skirtoje knygoje “Sezamo gatvės gestų kalbos ABC su Linda Bove“ ( išleista 1985 m.).

 

Sezamo gatvės gestų kalbos ABC su Linda Bove

(Nuotrauka iš https://www.amazon.com/Sesame-Street-Language-Linda-Pictureback/dp/0394875168)

 

L.Bove daug dirbo. Ji vaidino ir kitame labai populiariame amerikiečių televizijos seriale “Laimingos dienos“, o 1991 m. kartu su vyru įkūrė Kurčiųjų vakarų teatrą (DTW).

Kurčiųjų vakarų teatro logotipas

 ( Nuotrauka iš http://meagansprojectlindabove.weebly.com/biography.html )

 

Šiame teatre kurtieji ir girdintys aktoriai vaidino kartu, pasakojo istorijas amerikiečių gestų ir sakytine anglų kalbomis. DTW pripažintas pirmuoju gestų kalbos teatru JAV. Teatras vykdo labai daug įvairių veiklų. Į teatro veiklą įtrauktos mokyklos, kurtieji vaikai ir mokytojai, vyksta spektakliai skirti kurtiesiems studentams. Teatras gavo Tony garbės apdovanojimą ( Amerikos teatre Sparnai, teikiami Tony apdovanojimai yra svarbiausi teatro apdovanojimai Amerikoje ), JAV Sveikatos departamento aukščiausią apdovanojimą už tilto tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų tiesimą.

70 m. sulaukusi L. Bove vis dar dirba, vaidina ir yra aktyvi kurčiųjų bendruomenės narė.
 

 

Straipsnis parengtas remiantis informacijos šaltiniais:

·         http://meagansprojectlindabove.weebly.com/biography.html

·         https://www.start-american-sign-language.com/deaf-stars_html

·         https://www.amazon.com/Sesame-Street-Language-Linda-Pictureback/dp/0394875168

·         http://meagansprojectlindabove.weebly.com/biography.html

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0