LKD atstovai lankėsi Zagrebo kurčiųjų asociacijoje

Informacija apie Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) atstovų vizitą Zagrebo kurčiųjų asociacijoje.

LKD atstovai lankėsi Zagrebo kurčiųjų asociacijoje

 

Spalio 14 d. LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora, projektų vadovė Miglė Jaskūnienė bei viešųjų ryšių koordinatorė Justina Vertelkaitė apsilankė Zagrebo kurčiųjų asociacijoje, kur susitiko su šios organizacijos atstovais ir susipažino su jų veikla, apžiūrėjo organizacijos patalpas.

Nors teisiškai organizacija vadinasi Zagrebo kurčiųjų asociacija, faktiškai tai – kurčiųjų reabilitacijos centras, kaip ir Lietuvoje. „Zagrebe paslaugų teikimas kurčiųjų bendruomenės nariams gana panašus kaip pas mus Lietuvoje, tačiau labai nustebino, kad šiame centre vienišiems, finansiškai sunkiau gyvenantiems senjorams kiekvieną dieną yra organizuojamas maitinimas, vyksta mankštos ir paskaitos. O jei vyresnio amžiaus žmogus negali pats atvykti į centrą pavalgyti, nes, pavyzdžiui, negali savarankiškai judėti, maistas jam pristatomas į namus.“ – įspūdžiais po apsilankymo Zagrebo kurčiųjų asociacijoje dalinosi LKD prezidentas K. Vaišnora.

 

 

„Maloniausią įspūdį paliko neformalios ir labai jaukios Zagrebo kurčiųjų asociacijos patalpos, kurių sienas puošia kurčiųjų menininkės darbai. Čia kurtieji renkasi laisvalaikiu atsigerti kavos, paplepėti ar net kartu pažiūrėti krepšinio varžybas. Tokios neformalios aplinkos labai trūksta Lietuvos kurčiųjų reabilitacijos centruose.“ – pažymėjo LKD viešųjų ryšių koordinatorė J. Vertelkaitė.

Be to, Zagrebo kurčiųjų asociacijai priklauso ir šalia veikianti kurčiųjų kavinė „Silent Caffe“, kurioje laukiami visi lankytojai. Šioje kavinėje anksčiau didžiąją dalį kolektyvo sudarė klausos negalią turintys darbuotojai, tačiau šiuo metu joje dirba tik girdintieji. Visgi kiekvieną penktadienį kurčiųjų kavinėje pabūti kartu ir pasikalbėti renkasi bendruomenės nariai. Tai – nemirštanti Zagrebo kurčiųjų bendruomenės tradicija.

Zagrebo kurčiųjų asociacija veiklų ir paslaugų kurčiųjų bendruomenės nariams teikia labai daug ir įvairių, o tam didelį dėmesį skiria vietos valdžia.

Daugiau nuotraukų ČIA.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0