LKD vadovai susitiko su LR Vyriausybės atstovais

Informacija apie LKD vadovų susitikimą su LR Vyriausybės atstovais.

LKD vadovai susitiko su LR Vyriausybės atstovais

 

LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir viceprezidentas Mykolas Balaišis susitiko su LR Vyriausybės turto valdymo skyriaus vedėju Mariumi Krutkiu ir vyr. specialiste Rasa Šuminskiene. Šio susitikimo tikslas – įvertinti LR Vyriausybės pastato infrastruktūros bei informacinės aplinkos pritaikymą kurtiesiems.

LKD vadovai atkreipė LR Vyriausybės atstovų dėmesį, kaip ši institucija galėtų savo veiklą geriau pritaikyti kurčiųjų poreikiams. Išsakyti pasiūlymai:

  • LR Vyriausybėje turėtų būti planšetinis kompiuteris su įdiegta Skype programa, kad prireikus darbuotojai galėtų pasinaudoti nuotolinėmis lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugomis;
  • LR Vyriausybės parengtuose leidiniuose, plakatuose ar kitoje dalomojoje medžiagoje pateikta informacija galėtų būti šifruojama QR kodais, kuriuos nuskenavus būtų galima matyti informaciją, išverstą į lietuvių gestų kalbą;
  • LR Vyriausybės pastate turėtų būti naudojami ne garsiniai, o šviesos signalai, aiškiai matomi nelaimės atveju;
  • LR Vyriausybės posėdžiai turėtų būti verčiami į lietuvių gestų kalbą;
  • Būtinas LR Vyriausybės internetinės svetainės pritaikymas kurtiesiems;
  • LR Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai turi būti supažindinti su kurčiųjų kultūra ir gestų kalba.

Susitikimo metu aptarta daug aktualių temų, tad tikimės, kad bendradarbiaujant jau greitai pasieksime pokyčių LR Vyriausybėje dėl aplinkos pritaikymo kurtiesiems.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0