LR teismų sistema: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas

Advokatė Marija Židonienė pasakoja apie Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

 

Pagal teismų hierarchiją, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra pats viršiausias teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelė kasacinė instancija įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų nuosprendžiams, sprendimams, nutartims ir nutarimams. Jis formuoja vienodą teismų praktiką aiškinant ir taikant įstatymus ir kitus teisės aktus.

Kada galima kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą?

Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą galima kreiptis tik tada, kai asmuo jau pasinaudojo pirmos instancijos teismu, tuomet apskundė teismo sprendimą aukštesnės instancijos teismui – apygardos teismui, ir jei net tuomet asmens netenkina priimtas sprendimas, jis gali kreiptis į Lietuvos aukščiausiąjį teismą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nagrinėja bylas tik teisės taikymo aspektu – patikrina, ar žemesnės instancijos teismai tinkamai pritaikė teisę. Faktų klausimų šis teismas nenagrinėja.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra galutinė instancija. Priėmus sprendimą šiame teisme, daugiau nutarties skųsti nebegalima.

 

Vaizdo įrašas parengtas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2022 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Vertimą atliko Lietuvių gestų kalbos vertimo centras.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0