LRT mediatekoje – lietuviškos klasikos filmai su SKN

LRT mediateką papildė lietuviškos kino klasikos filmai su SKN subtitrais.

 

Nuo lapkričio 3-ios dienos LRT.lt mediateką papildo penki lietuviškos klasikos titulus užsitarnavę Lietuvos kino centro restauruoti filmai. Ši kolekcija – ypatinga: visi penki filmai su SKN – subtitrais, skirtais kurtiesiems ir neprigirdintiems žiūrovams.

Didžioji šios programos naujiena –1985-ųjų metų Raimundo Banionio filmas „Mano mažytė žmona“, kurį Lietuvos kino centras restauravo šiais metais. Pirmiesiems kurtiesiems ir neprigirdintiems žiūrovams šis jaukus filmas buvo pristatytas vasariniuose nemokamuose seansuose Lietuvos miestuose.

Programoje taip pat puikuojasi ir kiti tiek pat nenumaldomai svarbūs lietuviškos  klasikos filmai. Į LRT.lt mediateką atkeliauja šviežiai, tik praeitais metais, restauruotas 1970-ųjų Almanto Grikevičiaus kūrinys „Ave, Vita“ bei savo laiku geriausia juosta pripažintas to paties režisieriaus ir Algirdo Dausos bendras darbas „Jausmai“ (1968). Programą taip pat papildo ir bene populiariausios lietuviškos klasikos: Raimundo Banionio 1991-ųjų filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ ir lietuviškąja Romeo ir Džuljetos istorija karūnuojama Arūno Žebriūno 1978-ųjų juosta „Riešutų duona“.

Projekto filmus LRT.lrt mediatekoje žymi speciali grotažymė #Restauruota kino klasika, kurios pagalba bus galima rasti visus restauruotus lietuviškos klasikos filmus.

SKN filmams parengė Vilniaus universiteto dėstytoja dr. Jurgita Astrauskienė.

Daugiau informacijos ČIA.

 

ŽIŪRĖTI (su SKN):

„Mano mažytė žmona“ (1985)

„Ave, Vita“ (1970)

„Jausmai“ (1968)

„Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ (1991)

„Riešutų duona“ (1978)

 

Lietuvos kino centro informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0