Mitingas dėl Europos Prieinamumo Akto Briuselyje

Mitingas dėl Europos Prieinamumo Akto Briuselyje

Europos Prieinamumo Akto (toliau - EPA) priėmimas yra nepaprastai svarbus žingsnis visiems 80 mln. Europos neįgaliųjų. Tai aktas, kuriuo siekiama pašalinti šiuo metu esančias prekybos ES viduje kliūtis bei užkirsti kelią naujų kliūčių atsiradimui. Taip būtų pagerintas neįgaliųjų prieinamumas prie įvairių įrenginių, reikalingų sumažinti barjerus dėl jų negalios, tokių, kaip neįgaliesiems pritaikyti kompiuteriai ir operacinės sistemos, bankomatai, liečiami telefonai, televizija, banko paslaugos ir pan.

 

Taip pat, EPA bus naudingas ir verslams - jiems bus sudarytos galimybės teikti įvairiems poreikiams pritaikytus produktus ir paslaugas įvairesnėse šalyse. Tai bus naudinga ir žmonėms su negalia, kurie dėl padidėjusios konkurencijos, galės pirkti būtinus įrenginius žemesnėmis kainomis.

 

Šis aktas buvo parengtas atsižvelgiant į valstybių įsipareigojimus, nurodytus Neįgaliųjų teisių konvencijoje. Aktui įsigaliojus, Europoje būtų priimti vienodi, visoms ES valstybėms-narėms privalomi informacijos ir viešųjų paslaugų prieinamumo standartai, kurie palengvintų integraciją ne tik neįgaliesiems, bet ir vyresniems žmonėms ar kitoms žmonių grupėms, kurioms reikalingas tam tikras aplinkos pritaikymas - tokioms, kaip nėščios moterys, žmonės, keliaujantys su lagaminais ir pan.

 

Žemiau esančioje nuorodoje - video informacija apie EPA (tarptautine gestų kalba):

http://www.eud.eu/news/policy/european-accessibility-act1/

 

Informacija apie mitingą, vykusį kovo 6 d. Šalia Europos Parlamento:

http://www.eud.eu/news/demonstration-accessibility-act1/

https://www.facebook.com/eudeaf/videos/10154268112320846/

 
 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0