Mokymai apie viešųjų paslaugų (policininkų, greitosios pagalbos, gaisrininkų) teikimą klausos negalią turintiems asmenims

Rugsėjo 10 d., Vilniuje Vyriausiame policijos komisariate (VPK) vyko mokymai apie viešųjų paslaugų (policininkų, greitosios pagalbos, gaisrininkų) teikimą klausos negalią turintiems asmenims. Šiuos mokymus organizavo Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM Programų koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus specialistė Agnė Kvetkovskytė. Mokymų pranešimus pristatė LKD valdybos narė Monika Kumžaitė bei darbuotoja Jurgita Jankutė. LKD vice prezidentas ir mokymų vadovas – Mykolas Balaišis pristatė paslaugų teikimo rekomendacijas ir ateities bendradarbiavimo viziją. 

Mokymų tikslas - pateikti rekomendacijas kaip specialiųjų tarnybų pagalba turėtų  būti teikiama klausos negalią turintiems asmenims, supažindinti specialiųjų tarnybų darbuotojus su kurčių žmonių kultūra ir bendravimo galimybėmis, kaip elgtis sutikus kurčią žmogų, kaip su juo bendrauti.

Mokymus veda klausos negalią turintys LKD atstovai, tokiu būdu specialistai susipažįsta su gestų kalba ir jos poreikiu bendraujant su kurčiaisiais. Mokymų metu dalyvauja ir lietuvių gestų kalbos vertėjai.

Penktadienį, Tauragės VKP vyko pirmieji mokymai. Mokymai vyko ir Kaune. 09.10 d. vyksta Vilniuje ir Panevėžyje, 09.11 d. vyks Marijampolėje ir numatoma, kad vyks ir Klaipėdoje.

Šiuos mokymus finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
6
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0