Mokymai LKD organizacijų vadovams ir darbuotojams „Darbas su vyresnio amžiaus žmonėmis“

Spalio 1 d. VšĮ Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre vyko kvalifikacijos tobulinimas LKD organizacijų vadovams ir darbuotojams „Darbas su vyresnio amžiaus žmonėmis“.

Mokymai LKD organizacijų vadovams ir darbuotojams „Darbas su vyresnio amžiaus žmonėmis“

Lietuvoje didelę gyventojų populiacijos dalį sudaro vyresnio amžiaus gyventojai. Čia gyvena apie 40 000 klausos negalią turinčių asmenų ir didelė dalis bendruomenės – senjorai.

Šie bendruomenės nariai dažnai kreipiasi į reabilitacijos centrą, savo mieste, dėl įvairių priežasčių: yra vieniši, neturi artimųjų arba tiesiog jiems reikalinga pagalba susidoroti su technikos naujovėmis apmokant mokesčius ar tiesiog ateina, kad išmoktų tinkamai naudotis išmania įranga.

Jie naudojasi įvairiomis reabilitacijos centruose teikiamomis paslaugomis: asmeninio asistento, atvejo vadybos ir pan. Taip pat senjorams yra siūlomas įvairus užimtumas ir būreliai, kur jie gali praleisti laiką su savo bendraminčiais. Senjorai vis dar išlieka ir kaip aktyviausia bendruomenės dalis: dalyvauja įvairiuose renginiuose, ekskursijose, paskaitose ir pan. Todėl būtina kelti darbuotojų kvalifikaciją dėl tinkamo bendravimo ir paslaugų suteikimo vyresnio amžiaus klausos negalią turintiems bendruomenės nariams.  

Mokymuose darbuotojams buvo pristatyti pranešimai šiomis temomis:

  • Socialinių paslaugų, kurios palaiko asmens savarankiškumą, socialinį ir fizinį aktyvumą, vyresnio amžiaus asmenims, organizavimo ir teikimo ypatumai.
  • Socialinės globos ir slaugos poreikių nustatymo tvarka.
  • Darbo su vyresnio amžiaus žmonėmis ypatumai. Praktinės patirties apie paslaugų teikimo ypatumus pasidalijimas.

Darbuotojams buvo suteiktos ne tik teorinės žinios, bet ir praktinės: jie dalijosi įžvalgomis ir  patirtimi, pasiūlymais.

Mokymai finansuojami LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos per Neįgaliųjų reikalų departamentą pagal Lietuvos kurčiųjų draugijos 2019 metų Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą.

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0