NKDT - kurtiesiems pritaikytas spektaklis „Pirmeiviai“

Lapkričio 16 d. 18 val. Nacionaliniame Kauno dramos teatre (NKDT) bus rodomas kurtiesiems pritaikytas spektaklis „Pirmeiviai“ su surtitrais.

 

APIE SPEKTAKLĮ:

Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė teatro kūrėjų gyvenimas prieš 100 metų ir kaip buvo įsteigtas profesionalus dramos teatras? Į šį svarbų mūsų kultūrai įvykį nukelia pjesė „Pirmeiviai“, kurios autorius režisierius, pedagogas Gytis Padegimas, pasitelkęs sukauptas žinias ir faktus, atkūrė laikmetį, jo atmosferą bei profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivių portretus ir mintis.

Veiksmas prasideda 1920 m. rudenį režisieriaus Juozo Vaičkaus ir jo žmonos Mortos Grikšaitės-Vaičkienės bute Kęstučio gatvėje. Čia atskiruose kambarėliuose glaudžiasi poetas bei dramaturgas Petras Vaičiūnas su sužadėtine aktorė Teofilija Dragūnaitė, aktorės Polė Tendžulytė ir Ona Kurmytė su giminaite bei pradedantis poetas Brolytis. Čia virte verda gyvenimas: verkia kūdikis, kaista arbatos virdulys, liejasi kalbos, aistros, o svarbiausia – čia ruošiamasi pirmajam profesionalaus Lietuvos teatro vaidinimui „Joninės“ (1920 12 19) pagal H. Sudermanno pjesę. Premjeros diena išaušta…

Kūrinyje daug autentikos, detalių ir intrigų, kurios yra būdingos kūrybiniams procesui ir bohemiškam veikėjų būdui. Įdomu, kad kūrinys gimė režisieriaus G. Padegimo bute karantino metu kovą. Kaip jis pats sako, tuo metu „kalbėjosi“ su savo personažais ir dėliojo jų dialogus, derindamas tikslius biografinius faktus ir fantaziją.

Spektaklio trukmė – 3 val. 45 min. (su 20 min. pertrauka).

Daugiau informacijos čia: SPEKTAKLIS „PIRMEIVIAI“

 

Kurtiesiems rekomenduojama spektaklį žiūrėti iš balkono arba jei parteryje – nuo 12 eilės aukštyn, nes surtitrai rodomi virš scenos.

Bilietus įsigyti galima NKDT teatro kasoje, o jeigu yra didesnė grupė, galima daryti rezervacijas susisiekiant su teatro administracija el. paštu fabrikas@dramosteatras.lt.

SVARBU: žiūrovams, vyresniems nei 16 m. privaloma turėti Galimybių pasą. Salėje veido kaukių dėvėjimas yra rekomenduojamas visiems žiūrovams, vyresniems nei 6 m.

 

NKDT informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0