Nuo kovo 5 d. - AA susitikimai su vertimu į gestų kalbą

Nuo šiol priklausomybę nuo alkoholio turintys kurtieji galės dalyvauti anoniminių alkoholikų (AA) susitikimuose su vertimu į gestų kalbą.

 

Turi problemų su gėrimu, tačiau norėtum atsisakyti šios priklausomybės? Nuo kovo 5 d. vyks anoniminių alkoholikų (AA) susirinkimai su vertimu į gestų kalbą

AA susitikimai vyks kiekvieno mėnesio I ir III penktadienį 19:30 val.

Karantino metu AA susitikimai vyks nuotoliniu būdu – per Zoom programą. Karantinui pasibaigus, susitikimai bus organizuojami Vilniuje.

 

 

Svarbiausias AA principas – anonimiškumas: visa informacija, išsakyta susirinkimų metu, nėra pasakojama pašaliniams asmenims.  AA susitikimuose dalyvauja ir savo patirtimi, išgyvenimais bei patarimais dalijasi žmonės, kurie anksčiau buvo priklausomi nuo alkoholio, tačiau metė gerti.

Į AA susirinkimus gali prisijungti visi asmenys, norintys atsikratyti priklausomybės nuo alkoholio. Kol susitikimai bus organizuojami per Zoom, juose laisvai gali dalyvauti kurtieji ir neprigirdintieji asmenys iš visos Lietuvos.

 

Prisijungti kviečia AA nariai

„Sveiki, mano vardas Vilma ir aš esu alkoholikė. Taip mes prisistatome anoniminių alkoholikų susirinkime. Prieš porą mėnesių klausiausi angliakalbio susirinkimo, kuris buvo verčiamas į gestų kalbą. Tai sukėlė man minčių apie kurčiųjų situaciją Lietuvoje, kad jiems AA susirinkimai nėra prieinami. Taip pat prisiminiau, kaip vieniša man buvo gerti ir bejėgė jaučiausi suvaldyti šį potraukį. Pasitarėme su kitais AA nariais, ką galėtume padaryti nuo savęs, kad pasiektume galbūt geriantį ir kenčiantį kurčiąjį, ir vertimas į gestų kalbą sulaukė daug palaikymo. Jei tu tikrai nori nustoti gerti ir matai, kad nepajėgi, arba gerdamas nelabai gali kontroliuoti išgeriamo alkoholio kiekio, ateik. Esi laukiamas.“ – į AA susitikimus visus kurčiuosius ir neprigirdinčiuosius, kurie kenčia nuo priklausomybės alkoholiui, kviečia Vilma.

AA susitikimų prieinamumas kurtiesiems – žingsnis pasveikimo link

Itin palankiai iniciatyvą organizuoti AA susitikimus su gestų kalba vertina LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora: „AA susitikimai daug metų atrodė kaip sunkiai prieinama sritis klausos negalią turintiems asmenims, nes buvo sunku užtikrinti komunikaciją lietuvių gestų kalba, todėl labai džiaugiamės šia iniciatyva! Kadangi koronaviruso pandemijos laikotarpiu daug paslaugų ir veiklų organizuojama nuotoliniu būdu, tai sudaro galimybę šioje AA grupėje dalyvauti visos Lietuvos kurtiesiems ar žmonėms, kurie bendrauja lietuvių gestų kalba. Kurtieji – tokie patys žmonės, susiduriantys su įvairiais gyvenimo iššūkiais, o vienas iš jų – priklausomybė nuo alkoholio. Džiugu, kad bendradarbiaudami siekiame padėti tokius iššūkius įveikti.“ – sako jis.

 

Išsamesnė informacija: jaunimoaagrupe@gmail.com; www.aalietuvoje.org

 

LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0