Pajamų deklaravimas 2022: ką reikia žinoti?

Informacija apie pajamų deklaravimą už 2021 metus.

 

Iki gegužės 1 d. reikia deklaruoti pajamas už 2021 metus. Deklaraciją žmonės gali pateikti internetu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Pateikti deklaraciją internetu itin paprasta – tam naudojamas elektroninis vedlys. Tiesiog užeikite į interneto svetainę deklaravimas.vmi.lt, spustelėkite ant nuorodos „Prisijungti prie EDS“ ir žingsnis po žingsnio patikrinkite automatiškai suformuotą informaciją.

Jeigu pateikus deklaraciją matote užrašą žalia spalva „Grąžintina“, reiškia – žemiau nurodyta suma bus grąžinta į jūsų banko sąskaitą. Jeigu pateikus deklaraciją matote užrašą raudona spalva „Mokėtina“, reiškia – žemiau nurodytą sumą turite sumokėti VMI. Sumokėti labai paprasta – tereikia paspausti šalia esantį mygtuką „Apmokėti iš karto“ arba mokėjimą galima atlikti vėliau per interneto banką.

Jei gyventojams nepavyks patiems pateikti deklaracijos internetu, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai pagalbą dėl pildymo teikia telefonu 1882 arba atvykus į artimiausią VMI padalinį, tačiau tam būtina išankstinė REGISTRACIJA.

Pajamas deklaruoti privalo žmonės, kurie:

  • pernai vykdė individualią veiklą;
  • gavo papildomų pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius;
  • pritaikė per didelį metinį neapmokestinamų pajamų dydį ir dėl to susidaro mokėtina GPM suma.

Taip pat deklaruoja gyventojai, norintys pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių dėl patirtų išlaidų (pvz.: už būsto kredito palūkanas, studijų ar gyvybės draudimo įmokas ir kt.).

Daugiau naudingos informacijos apie pajamų ir turto deklaravimą galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt ir VMI Facebook paskyroje.

 

Šaltinis: VMI informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
1
love
1
funny
0
angry
5
sad
4
wow
0