„Panorama“ kviečia minėti dieną, kada oficialiai pripažinta lietuvių gestų kalba

Gegužės 4 d. LRT laidoje „Panorama“ vedėjai ir gestų kalbos vertėjai susikeis vietomis.

„Panorama“ kviečia minėti dieną, kada oficialiai pripažinta lietuvių gestų kalba
Panorama / Stop kadras

Gegužės 4 d. 1995 m. Lietuvoje oficialiai pripažinta lietuvių gestų kalba. Antradienį, minint Lietuvos kurčiųjų bendruomenei svarbią dieną, LRT informacinės laidos „Panorama“ studijoje žiūrovai tiesioginiame eteryje išvys vertėją į gestų kalbą Rūtą Verbickienę. Naujienų vedėją Marijų Žiedą ir sporto žinių vedėją Gintarę Grikštaitę žiūrovai matys ekrano apačioje. Naujienų reportažus į lietuvių gestų kalbą vers Elena Taločkaitė ir Erika Labanokaitė-Kartanovičė.

„Lietuvos kurčiųjų bendruomenės nariai didžiuojasi savo gimtąja kalba, visuomenės narių susidomėjimas bei noras mokytis šios kalbos taip pat labai didelis. Palaikymas ir bendras darbas – labai svarbu didinant visuomenės tolerantiškumą ir tarpusavio pagarbą“, – teigia Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora.

 

LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora

LKD prezidentas K. Vaišnora

 

Viena žiūrimiausių TV informacinių laidų, per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS transliuojama „Panorama“, jau daugiau nei 50 metų nušviečia svarbiausius įvykius ir aktualijas politikos, ekonomikos, socialinės apsaugos, švietimo, kultūros, sporto srityse. „Su „Panorama“ užaugo ištisos kartos, o žiūrovų pasitikėjimas įpareigoja laikytis aukščiausių žurnalistinio darbo standartų, būti svarbiausių įvykių sūkuryje ir teikti visuomenei patikrintą, patikimą informaciją. Šią dieną norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad turime dar vieną oficialią kalbą, o jos mokėjimas yra tolerancijos, brandžios visuomenės ženklas“, – teigia LRT TV naujienų tarnybos vadovė Inga Larionovaitė.

 

Inga Larionovaitė / LRT nuotr.

Inga Larionovaitė / LRT nuotr.

 

„Būdami visuomeninio transliuotojo LRT gestų kalbos vertėjais galime prisidėti prie informacijos sklaidos kurtiesiems. Dirbat šį darbą, gera žinoti, kad visus Lietuvos piliečius svarbiausia informacija apie įvykius šalyje ir pasaulyje pasiekia tuo pačiu metu, apjungiant komunikacines priemones“, – teigia vertėja į lietuvių gestų kalbą Rūta Verbickienė.

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas K. Vaišnora atkreipia dėmesį, kad Lietuva yra jau nemažai pasiekusi, kad klausos negalią turintys žmonės susidurtų su kuo mažiau iššūkių kasdieniame gyvenime. „Bendrasis pagalbos telefono numeris 112 pritaikytas kurtiesiems per naudojamą aplikaciją, teikiamos lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos 24/7 nuotoliniu būdu, per svarbiausių šalies vadovų, ministerijos atstovų spaudos konferencijas, viešus pranešimus šalia stovi lietuvių gestų kalbos vertėjai, teikdami vertimo paslaugą. Šiuo metu siekiama, kad ligoninėse ir poliklinikose, gydymo įstaigose būtų planšetiniai kompiuteriai, kuriais būtų galima pasinaudoti lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugomis nuotoliniu būdu. Esant pandemijai ir paslaugas kontaktiniu būdu teikiant tik išimtiniais atvejais, būtinas toks aplinkos pritaikymas. Reiktų pasitempti dėl televizijų informacinio turinio pritaikymo – vertimo į lietuvių gestų kalbą, subtitruojant, tas turėtų būti ne tik LRT, bet ir komercinėse televizijose“, – teigia K. Vaišnora.

 

LRT TELEVIZIJA ir LRT PLIUS vis daugiau laidų yra rodomos su vertimu į gestų kalbą: informacinės laidos „Panorama“, „Dienos tema“, „Žinios“, „Sportas“, taip pat kitos laidos – „Stilius“, „Klauskite daktaro“, „Įdomiosios pamokos“, „LRT pamokėlės“, „Stop juosta“, specialios programos, skirtos paminėti Lietuvos valstybei svarbias datas, apdovanojimai.

Informacinė laida „Panorama“ transliuojama kiekvieną dieną nuo 20.30 val. tiesioginiame eteryje per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT PLIUS su vertimu į gestų kalbą.

 

LRT informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0