Pasaulio kurčiųjų naujienos I Girdintys šunys kurtiems žmonėms

Šuo gali būti ne tik geriausias žmogaus draugas, bet ir puikus pagalbininkas - savo darbu jie gali išgelbėti kurčiojo žmogaus gyvybę.

 

Jungtinėje karalystėje (JK) veikia centras, pavadinimu „Girdintys šunys kurtiems žmonėms“ (angl. Hearing Dogs for Deaf People), kur šunys yra mokomi perspėti kurčiuosius apie tam tikrus garsinius signalus, pavyzdžiui, pavojaus signalą kilus gaisrui, kai kurčias yra namuose, darbovietėje ar viešoje vietoje. Dėl kurtumo negalios kurtieji dažnai būna vieniši, atskirti, tad šuo taip pat gali padėti kurčiajam įgyti savarankiškumo ir pasitikėjimo savimi.

Šiuo metu JK yra apie 1 000 girdinčių šunų, kurie yra apmokyti ir gyvena kartu su kurčiuoju asmeniu. Kai šuniui sueina 11 metų, jis gali „išeiti į pensiją“, o kurčiasias gali pasiimti kitą dresuotą šunį. Bet negalvokite, kad seną šunį išmeta – seną šunį kurtieji visada pasilieka kaip savo draugą, bet tuomet jis jau „nebedirba“.

Išmokyti šunį ir paskui palaikyti jį visą laiką, kol šuo tarnauja kurčiajam, kainuoja maždaug 40 tūkst. svarų. Visos gaunamos lėšos – tai rėmėjų aukos.

 

Kokia jūsų reakcija?

like
2
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0