Paskutinį kartą vyko renginys „Viena diena su Seimo nariu“

Ankstyvą lapkričio 20-osios rytą kurčiųjų bendruomenės nariai iš visos Lietuvos penktą kartą rinkosi LR Seime. Čia vyko jau tradicija tapęs renginys „Viena diena su LR Seimo nariu“, kurio metu klausos negalią turintiems asmenims suteikiama unikali galimybė iš arčiau susipažinti su LR Seimo nario veikla, dalyvauti įstatymų priėmimų svarstymuose, komitetų ir komisijų posėdžiuose bei pabendrauti su mūsų tautos atstovais. Kasmet ši akcija pritraukdavo vis daugiau dalyvių, tačiau kas turi pradžią, turi ir pabaigą – 2015 metais inicijuotas renginys šiemet vyko paskutinį kartą.

Paskutinį kartą vyko renginys „Viena diena su Seimo nariu“

Tradiciškai visą dieną trukęs renginys buvo pradėtas spaudos konferencija, kurioje sveikinimo žodį tarė renginio iniciatorė, LR Seimo narė Raminta Popovienė, taip pat Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) prezidentas Kęstutis Vaišnora, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos (LKJA) prezidentė Erika Jočytė, Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos (LGKVA) prezidentas Mantas Radavičius bei Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) pirmininkas Vaidas Rusys. Po to visi renginio dalyviai buvo suskirstyti į devynias grupes ir kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariais bei gestų kalbos vertėjais dalyvavo biudžeto ir finansų, aplinkos apsaugos, ekonomikos, švietimo ir mokslo, kultūros, teisės ir teisėtvarkos, nacionalinio saugumo ir gynybos, socialinių reikalų ir darbo bei kaimo reikalų komitetų posėdžiuose, pasitarimuose, o jiems pasibaigus – LR Seime vykusioje ekskursijoje. Renginio pabaigoje visiems dalyviams buvo įteikti vienos dienos praktikos LR Seime pažymėjimai.

Priešingai nei ankstesniais metais rengtose akcijose, šiemet į LR Seimą buvo pakviesti ir moksleiviai iš Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro. „Kai pradėjome organizuoti renginį „Viena diena su LR Seimo nariu“, akcijoje galėjo dalyvauti tik pilnametystės sulaukę asmenys. Labai džiugu, kad šįkart galimybė dalyvauti buvo suteikta ir moksleiviams. Taip jiems rodomas pavyzdys, kad kurtieji gali dalyvauti renginiuose, veikti ir pasiekti savo užsibrėžtus tikslus – tokiu būdu keliama kurčiųjų jaunimo savivertė.“ – renginio metu sakė LKJA prezidentė E. Jočytė.

Kaip pastebėjo R. Popovienė, šis projektas abipusiai naudingas, kadangi kurtieji savo akimis pamato, kur ir kaip iš tiesų dirba ir dalyvauja LR Seimo nariai, o valdžios atstovams yra labai svarbu susitikti su kurčiaisiais, išgirsti, su kokiomis problemomis jie susiduria, ir ieškoti tų problemų sprendimo būdų. „Būtent po „Viena diena su LR Seimo nariu“ vykusios akcijos LR Seimo Kultūros komitete buvo inicijuota Lietuvos radijo ir televizijos įstatymo pataisos, pagal kurias jau šiandien nacionalinio transliuotojo eteryje yra daugiau titruojamų ir į gestų kalbą verčiamų laidų.“, - džiaugėsi LR Seimo narė.

Projekto metu gimusiomis ir įgyvendintomis idėjomis džiaugėsi ir LKD prezidentas K. Vaišnora: „Prieš keletą metų akcijos „Viena diena su LR Seimo nariu“ metu buvo pradėta diskusija dėl lietuvių gestų kalbos vertėjų etatų didinimo, ir jau šiandien galime džiaugtis padidėjusiu lietuvių gestų kalbos vertėjų skaičiumi. Kitais metais minėsime gestų kalbos pripažinimo kurčiųjų gimtąja kalba 25-metį. Mūsų siekis – įtraukti lietuvių gestų kalbą į LR Konstituciją. Tikėkimės, pavyks, - renginio metu svarstė K. Vaišnora.  

Kaip pastebėta, aktyvus kurčiųjų dalyvavimas „Viena diena su LR Seimo nariu“ renginiuose buvo veiksminga priemonė siekiant spręsti kurčiųjų bendruomenėje kylančias problemas. Tačiau šiemet vyko jau paskutinis toks renginys. Kas laukia kitais metais? „Mes su Raminta Popoviene pasitarėme ir nusprendėme, kad kurčiųjų bendruomenė kitais metais sugalvos kažką naujo, o „Viena diena su LR Seimo nariu“ tradiciją perduosim kitos negalios atstovams, pavyzdžiui, akliesiems arba neįgaliesiems vežimėliuose. Mes nenorime laužyti šios tradicijos laužyti, reikia dalintis patirtimi.“ – atskleidė LKD prezidentas K. Vaišnora.

Renginį organizavo Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija Seime, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija bei Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacija.

 

Justina Vertelkaitė

LKD kultūrinių renginių organizatorė

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0