Policijos rekomendacijos, kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą

Policija rekomenduoja, kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą

Svarbi informacija!

Lietuvos policija informuoja, kad šią naktį, spalio 18 dieną, įvairios įstaigos, įmonės, organizacijos gavo el. laiškus, kuriuose rusų kalba grasinama susprogdinti jas. Konkretus laikas nenurodomas.

Policija prašo likti budriems, nuolat stebėti visą informaciją, viešai skelbiamą oficialiuose policijos kanaluose, konsultuotis su policija nurodytu tel. Nr. 8 700 60 000, nenutraukti vykdomų veiklų ir toliau vadovautis rekomendacijomis.

Skubiu pagalbos telefonu 112 skambinti tik tuomet, jei apžiūrėjus patalpas ir teritoriją, randate įtartiną objektą. 

Prašoma visų vieningai laikytis bendrų policijos ir Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) rekomendacijų. Įstaigoms ir organizacijoms policija siūlo dar kartą peržiūrėti savo evakuacijos planus, įsivertinti juos, išbandyti, kaip jie veikia praktikoje. 

Jeigu gavote grasinimus, rekomendacijos, kaip elgtis:

  1. Neskubėkite evakuoti žmonių ir nutraukti veiklos – pirmiausia pasitarkite su policija informacijos telefonu 8 700 60 000. Atsiliepę konsultantai patars, kaip elgtis ir kokius veiksmus būtina atlikti.
  2. Tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų grėsmę keliančių dalykų – pradėkite evakuaciją ir skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.
  3.  Neskambinkite iš vienos įstaigos 5 ar 6 žmonės! Paskirkite vieną atsakingą žmogų, kuris turi paskambinti 112. 
  4.  Surinkus numerį, kantriai laukite, kol atsilieps operatorius. Jei reikės, net kelias minutes. Svarbiausiai nenutraukti skambučio ir nerinkti numerio iš naujo!

Yra parengtos rekomendacijos lengvai suprantama kalba, ką daryti gavus grasinantį laišką. Rekomendacijas galite rasti čia: 

ndt.lt ir policija.lt informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0