Prasideda transporto priemonių savininkų deklaravimas

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradeda veikti nauja apskaitos sistema, kurioje bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai.

 

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje pradės veikti nauja Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema. Naujoje sistemoje transporto priemonių savininkams bus išduodamas transporto priemonės savininko deklaravimo kodas (SDK). Tokią sistemą jau yra įsidiegusi Latvija.

SDK – tai unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas, kurį reikės turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms transporto priemonėms. Transporto priemonę parduoti ar registruoti bus galima tik turint šį kodą.

Taip pat naujas kodas bus sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui.

Nuo gegužės 1 d. daliai transporto priemonių savininkų SDK bus suteikiamas automatiškai, o kitai daliai reikės kreiptis į „Regitrą“ patiems. Pranešti apie turimą transporto priemonę ir gauti SDK bus galima tiesiog elektroninėje sistemoje.

SDK kodas gegužės 1 d. automatiškai bus suteikiamas, jei transporto priemonė šiuo metu yra registruota Lietuvoje. Priskirtą SDK taip pat bus galima sužinoti internetu arba „Regitros“ padalinyje.

 

   TRANSPORTO PRIEMONIŲ SAVININKŲ DEKLARAVIMAS (nuo gegužės 1 d.)  

 

 

„Regitros“ informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0