Puiki naujiena - LRT rengia atskirą studiją gestų kalbos vertėjams!

Po ilgų diskusijų buvo atsižvelgta į kurčiųjų poreikius! Lietuvos radijas ir televizija imasi iniciatyvos ir iki rudens žada įrengti atskirą studiją gestų kalbos vertėjams. Tai reiškia, kad galimai padidės į gestų kalbą verčiamų laidų skaičius! Dalinamės 15min.lt straipsniu, kuriame - LRT atstovės spaudai mintys apie šią naująją studiją!

Puiki naujiena - LRT rengia atskirą studiją gestų kalbos vertėjams!

„Naują gestų vertėjams filmuoti skirtą studiją planuojame įrengti iki rudens“, – BNS sakė LRT atstovė spaudai Virginija Bunevičiūtė. Pasak jos, šiuo metu, kai verčiamos tiesioginės žinių laidos, gestų vertėjai filmuojami žinių studijoje. LRT atstovė spaudai teigė, kad kitu laiku ši studija yra užimta pasiruošimams žinioms, o kitos studijos yra pernelyg apkrautos laidų, projektų, koncertų filmavimais. „Tad studija, skirta gestų vertėjams filmuoti, leis laisviau planuoti tiek darbus, tiek eterio apimtis, su vertimu į gestų kalbą“, – kalbėjo V. Bunevičiūtė.

„Studija gestų vertėjams filmuoti – pirmas, bet svarbus, etapas. Kol kas sunku prognozuoti, kiek daugės programų su vertimu į gestų kalbą, bet kiekiai tikrai augs“, – pridūrė ji. Visuomeninis transliuotojas siekia, kad 2018 metais verčiamų į gestų kalbą programų dalis nuo bendro transliacijų laiko sudarytų 15 proc., o kitais metais augtų iki 16 procentų. Prieš kelias savaites apie laidų pritaikymą klausos ar regos negalią turintiems žmonėms LRT atstovų klausinėjo parlamentinė komisija, sudaryta transliuotojo veiklai tirti.

Straipsnio originalą skaitykite čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lrt-rengia-studija-vertejams-gestu-kalba-56-960508

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0