R. Jankaus įspūdžiai iš kurčiųjų baikerių suvažiavimo Miunchene

Birželio 6-18 d. Miuncheno mieste, Vokietijoje, vyko kasmetinis kurčiųjų baikerių suvažiavimas – „drift“ važiavimo šventė. Europos kurtieji baikeriai Vokietijoje rinkosi jau 10 kartą, o šiemet jubiliejiniame suvažiavime dalyvavo ir lietuviai.

R. Jankaus įspūdžiai iš kurčiųjų baikerių suvažiavimo Miunchene

 

Birželio 6-18 d. Miuncheno mieste, Vokietijoje, vyko kasmetinis kurčiųjų baikerių suvažiavimas – „drift“ važiavimo šventė. Europos kurtieji baikeriai Vokietijoje rinkosi jau 10 kartą, o šiemet jubiliejiniame suvažiavime dalyvavo ir lietuviai.

Idėja vykti į šią šventę kilo Raimundui Jankui jaunesniajam. Internete jis pamatė informaciją apie šią šventę ir iškart nusprendė joje dalyvauti. Tuomet ėmėsi svarbios užduoties: sukviesti kuo daugiau Lietuvos kurčiųjų vykti kartu. Pradžioje buvo daug norinčiųjų, bet artėjant išvykos dienai dalis žmonių atsisakė. Galiausiai, džiaugėsi Raimundas, iš Lietuvos į Vokietiją išvyko 8 kurtieji vyrai, kuriems motociklai yra hobis. Į šventę susirinko daug motociklų mėgėjų iš įvairių šalių.

Šventė vyko savaitgalį – nuo penktadienio iki sekmadienio. Atvykimo dienos vakarą dalyviams buvo dalijamas nemokamas alus. Ši akcija truko tik valandą, nuo 22 iki 23 valandos, o dalyvių buvo didelis skaičius, tad gėrimas netrukus buvo išgraibstytas. Penktadienį vakare taip pat vyko apšilimas prieš rytojaus dieną vyksiantį dalyvių paradinį važiavimą Miuncheno gatvėmis – maždaug 45 dalyviai paleido savo motociklų varikius, rodė įvairius efektus ir patobulinimus, piešė saulutes ant asfalto. 

Šeštadienį visi iš palapinių miestelio išriedėjo link Miuncheno gatvių - prasidėjo paradas. Nuo 11 valandos motociklai suko link miesto centro, apvažiavo gražiausius objektus ir galiausiai sustojo šalia BMW automobilių fabriko. Papietavę kavinėje dalyviai vėl grįžo į stovyklavietę ir likusią dienos dalį visi vėl gėrėjosi vienas kito motociklų galimybėmis bei efektais. Taip pat vyko apdovanojimai, buvo apdovanoti iš toliausiai į Vokietiją atvykę dalyviai. Paaiškėjo, kad ilgiausią kelią sukorė škotas, antrą ir trečią vietas užėmė lietuviai.

Per šventę netrūko dovanų ir sveikinimų. Susirinkę baikeriai sveikino šventės organizatorius – Vokietijos kurčiųjų baikerių klubą už tai, kad 10 metų išlaikė kurčiųjų baikerių suvažiavimų tradiciją ir apipylė juos dovanomis. Valdas Katutis, vienas iš lietuvių dalyvių, sveikindamas organizatorius džiaugėsi, kad vyksta tokie kurčiųjų baikerių suvažiavimai: „Būdavau tarp girdinčiųjų vienas kurčiasis. Dabar, kai pamačiau, kiek daug yra kurčiųjų bendraminčių, jaučiuosi tiesiog puikiai.“

Motociklų šventėje buvo galima išvysti nemažai gražių motociklų ir jais išgaunamų efektingų reginių. Tarp įspūdingiausių buvo motociklų išgaunamas triukšmas (Raimundas didžiuojasi, kad jo motociklas išgavo rekordinį triukšmą – net 124,8 dB), pasukamų ratų sukeliami gausūs dūmai bei įvairūs triukai aikštelėje, tokie kaip tikslių apskritimų piešimas ant asfalto. Būta ir motociklų su spalvingomis šviesomis, įvairiais kitais pasigėrėjimą keliančiais patobulinimais. Tad pažiūrėti tikrai buvo į ką!

Vyko ir motociklų lenktynės, kuriose varžėsi kurtieji ir girdintys baikeriai. Smagu, kad kurtieji nugalėjo girdinčiuosius. Raimundas apgailestavo, jog varžybų apdovanojimai nebuvo puikūs: nugalėtojai gavo kuklius piniginius prizus bei nemokamą maitinimą, o geresnių prizų organizatoriai neparuošė. „Tai buvo lenktynės labiau dėl garbės. Ten mes, lietuviai, parodėme, kad esame stiprūs, – sakė Raimundas. - Gaila, kad iš Lietuvos esame tik aštuoni kurtieji motociklų mėgėjai. Jeigu mūsų būtų daugiau, galėtume kurti savo baikerių klubą. Lietuvai būtų kuo didžiuotis.“

Vakaronių metu dalyviai turėjo galimybę nusipirkti gėrimų ir maisto čia pat esančiose palapinėse. Raimundas puikiai atsimena vieną įvykį: „Dalyviai į antro namo aukšto salę užtempė 350 kg sveriantį motorolerį, užkėlė jį ant paaukštinimų ir stipriai „gazavo“, kad sukeltų kuo didesnį triukšmą. Girdintys suvažiavimo dalyviai, kurių buvo apie 10 ar 15, greitai neištvėrė triukšmo, o netrukus pasidavė ir neprigirdintieji. Tik kurtieji išliko iki galo, aidint kurtinančiam motociklo keliamam triukšmui. Buvo išties smagu.“

Vokietijoje dalyviai iš Lietuvos sužinojo ir įdomių faktų, pavyzdžiui, kad reikia atsargiai pasirinkti simbolius ir piešinius ant savo motociklo bei odinio baikerio švarko. Mat kai kurie ženklai, tokie, kaip buliaus ragai, reiškia tam tikras motociklininkų gaujas, o juos nešiojantys gali būti užpulti. „Aš ir dar vienas lietuvis turime buliaus ragų ženklą, bet nežinojome, ką jis reiškia. Tačiau gaujų nebijome, o ir iki šiol nieko blogo nebuvo nutikę“, – šypsosi Raimundas.

Vakaronėse būta ir kitų smagių pramogų, palikusių ryškius prisiminimus kiekvienam dalyviui. Baikerių festivalio palapinių miestelyje linksmybės nesiliovė iki pat paryčių. Praleidę įsimintiną savaitgalį ir puikiai nusiteikę sekmadienį dalyviai skirstėsi namo. „Laikas prabėgo neįtikėtinai greitai. Kitąmet vėl planuoju dalyvauti. Iki to laiko dar labiau patobulinsiu savo motociklą ir parodysiu dar įspūdingesnių triukų, – žadėjo Raimundas. - Norėtųsi, kad ir lietuvių kitąmet dalyvautų dar daugiau.“ 

 

Akiračio inf.

Rasa Buikauskaitė

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0