Rekomendacijos dėl savanoriškos veiklos organizavimo krizių ir (ar) pandemijos metu

LKD parengtos rekomendacijos dėl savanoriškos veiklos organizavimo krizių ir (ar) pandemijos metu.

Rekomendacijos dėl savanoriškos veiklos organizavimo krizių ir (ar) pandemijos metu

 

Lietuvos kurčiųjų draugija (toliau – LKD) jau trečius metus iš eilės organizuoja savanorystės programą ir kasmet kviečia naujus savanorius prisidėti prie programos įgyvendinimo, skatinant kurčiųjų bendruomenės užimtumą ir edukacinių veiklų organizavimą visoje Lietuvoje.

2020 metais visą pasaulį užklupus koronaviruso pandemija ir Lietuvoje įvedus ekstremaliąją padėtį, LKD savanorystės programos veiklas reikėjo pritaikyti ir organizuoti atsižvelgiant į esamą situaciją šalyje. Kad naujiems savanorystės programos dalyviams būtų lengviau organizuoti įvairias veiklas krizės ir (ar) pandemijos metu, parengėme šias rekomendacijas:

  1. Nuo 2021 m. liepos 1 d. visoje Lietuvoje paskelbus Valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 pandemijos, visos LKD savanorių organizuojamos veiklos vykdomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymais dėl renginių ir veiklų organizavimo, kurie yra skelbiami internetiniame puslapyje https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas.
  2. LKD savanorių veiklas galima organizuoti tiek kontaktiniu būdu, laikantis numatytų LR sveikatos apsaugos ministro reikalavimų dėl renginių organizavimo pandemijos laikotarpiu, tiek nekontaktiniu – nuotoliniu būdu, panaudojant tokias internetines platformas kaip Zoom, MS Teams ar Facebook Live.
  3. Organizuojant savanorišką veiklą nuotoliniu būdu svarbu tinkamai suplanuoti ir parinkti nuotolinio darbo formą, priemones ir metodus, atsižvelgiant į konkrečių tikslinių grupių poreikius bei darbo su jomis specifiką. Taip pat svarbu įvertinti savanorio galimybes ir išteklius.
  4. Organizuojant viešą veiklą – kontaktinius renginius – turi būti užtikrinti visi LR sveikatos apsaugos ministro įsakymuose numatyti saugaus renginių organizavimo reikalavimai. Prieš organizuojant viešą veiklą (renginį), būtina susipažinti su tuo metu patvirtintomis LR sveikatos apsaugos ministro rekomendacijomis dėl renginių organizavimo.
  5. Organizuojant tiek kontaktinius, tiek nuotolinius renginius ir kitas veiklas, rekomenduojame kreiptis į atsakingą LDK darbuotoją – savanorių programos koordinatorių -  dėl reikiamos metodinės ar techninės pagalbos.
  6. Efektyvią komunikaciją su LKD savanoriais ir savanorių veiklų priežiūrą užtikrina savanorių programos koordinatorius, LKD viceprezidentas, mokymų vadovas Mykolas Balaišis.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0