Respublikinė meno šventė 2020

Rugsėjo 26 d., visame pasaulyje minint Tarptautinę kurčiųjų savaitę, Panevėžyje buvo suorganizuota jau tradicija kurčiųjų bendruomenėje tapusi LKD Respublikinė meno šventė. Tiesa, šiemet ji buvo kitokia nei įprastai – be žiūrovų, be gausaus būrio svečių, tačiau su ne mažiau juoko ir aplodismentų.

Respublikinė meno šventė 2020
Respublikinė meno šventė 2020
Respublikinė meno šventė 2020

 

Šventės planus pakoregavo pandemija

Ko gero, visi kurčiųjų bendruomenės nariai žino, kad šiemet Respublikinė meno šventė dar vasarą turėjo vykti Klaipėdoje. Tačiau metų pradžioje prasidėjusi koronaviruso pandemija pakoregavo ne vieno renginio planus. Atsiradus griežtiems renginių organizavimo reikalavimams, įvedus privalomą kaukių dėvėjimą ir kitas apsaugos priemones, iškilo klausimas, ar kurčiųjų meno šventė šiais metais apskritai bus suorganizuota. Koją pakišo ir nesėkmingos salės bei rėmėjų paieškos Klaipėdoje.

Visgi žinant, kiek darbo, pastangų kasdien įdeda kurčiųjų reabilitacijos centrų saviveiklininkų kolektyvai ruošdamiesi savo pasirodymams, nuleisti rankų nesinorėjo. Po ilgų dvejonių ir svarstymų išeitis buvo rasta – nuspręsta suorganizuoti uždarą renginį Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro salėje.

Dėmesio centre – saviveiklininkai

Pirmą kartą LKD Respublikinėje meno šventėje dalyvavo tik kurčiųjų reabilitacijos centrų saviveiklininkai bei jų vadovai. Scenoje skambėjo imituojamosios dainos, kurčiųjų poezija ir eilėraščiai, buvo kuriamos teatrinės improvizacijos.

Pirmieji į sceną lipo netikėtai šventės šeimininkais tapę Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro saviveiklininkai. Jie savo kolegas iš visos Lietuvos pakvietė pašokti su lazdomis, kartu gestų kalba atlikti dainą „Maži drugeliai“, taip pat scenoje pristatė ir naują meninį žanrą – teatro filmą „Pasiklydimas“.

Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centro saviveiklininkai savo vaidinimu nukėlė visus į kaimynų (ne)santaikos epicentrą, o Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro kolektyvas plukdė emocijų jūra: Marija Rimkutė atliko gestų kalbos poezijos kūrinį „Pavasaris“, Stefanija Dubinskienė iki ašarų visus sujaudino skaitydama eilėraštį „Tėviškė“, na o bangas sukėlė muzikinį kūrinį „Nesupranti“ atlikusi Greta Šlevinskytė bei nuotaikingai scenoje besisukioję Zina Kudirkienė ir Arnestas Karpauskas, dovanoję Livetos ir Petro Kazlauskų dainą „O aš šalia tavęs tokia laiminga“.

Šventės netikėtumu tapo Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos saviveiklininkų kolektyvo sukurtas personažas – Koronavirusas. Atlikdami judesio miniatiūrą „O atsitiko taip...“ svečiai iš sostinės žaismingais pantomimos judesiais scenoje atkartojo šiais metais visą pasaulį sukausčiusią pandemiją ir dėl jos sekusius draudimus, tačiau po sceną bėgiojantis raudonasis virusas nekėlė baimės, netgi priešingai – kėlė visiems šypseną.

Pasirodymų programą užbaigė gausus saviveiklininkų kolektyvas iš Kauno. Kauniečių pantomimos – judesio kolektyvas savo vaidinimu ir gestų kalbos poezija nuvedė susirinkusius prisiminimų takais , moterų šokių kolektyvas dovanojo tautinį šokį „Folklorinis suiti“, o griausmingai šventę užbaigė kauniečių imituojamosios dainos kolektyvas, atlikęs Vaido Baumilos ir Sofijos daina „Galingi“.

Kitais metais – į Marijampolę

Kaip žinia, kasmet Respublikinė kurčiųjų meno šventė vyksta vis kitame Lietuvos mieste. Teisė organizuoti renginį perduodama simboliškai įteikiant tęstinumo simbolį – šviečiantį žibintą.  Prieš metus šis žibintas iš vilniečių rankų buvo perduotas klaipėdiečiams, na o šiemet Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė Nijolė Kaminskienė Respublikinės meno šventės žibintą įteikė LKD Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminės organizacijos pirmininkei Alai Grigorianai. Paėmusi į rankas žibintą, ši vylėsi, kad kitais metais pavyks visiems nugalėti koronaviruso pandemiją ir gausiame būry susitikti Marijampolėje.

 

Daugiau nuotraukų ČIA.

LKD Respublikinės meno šventės vaizdo įrašas:

 

LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1