Sėkmingas 112 mobiliosios programėlės startas

Nuo šių metų liepos 1 d. Lietuvoje veikia skubios pagalbos numerio 112 programėlė, pritaikyta klausos negalią turintiems asmenims. Skaičiuojame iki šiol pasiektus veiklos rezultatus.

Sėkmingas 112 mobiliosios programėlės startas

Lietuvos kurčiųjų draugija įgyvendino sutartį Nr. S-15 su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dėl aplikacijos 112 Lietuva viešinimo, mokymų ir renginių organizavimo:

 

  • Organizuoti individualūs mokymai: 112 programėlės asmenims su klausos negalia prieinamumas: ateik, išmok, naudok! Mokymų vietos – didieji Lietuvos miestai Vilnius – apmokyti 318 asmenų, Kaunas – apmokyti 308 asmenys, Klaipėda – apmokyti 155 asmenys, Šiauliai – apmokyti 150 asmenų, Panevėžys – apmokyti 150 asmenų). Iš viso aplikacija įdiegta ir apmokytas – 1081 asmuo. Dėkojame individualių mokymų vykdytojams:

         Vilnius – Laura Kunigėlytė ir Vytautas Vanagas;

         Kaunas – Gintautė Sinkevičienė ir Povilas Balčiūnas;

         Šiauliai – Vestina Rubcovienė ir Aurelija Bartkevičiūtė;

         Klaipėda – Emilija Untė ir Rita Navitskė;

         Panevėžys – Ramūnas Kabelis ir Lijana Čiplienė.

 

        Dėkojame šiems darbuotojams, kad ypatingai sunkiu pandemijos ir karantino laikotarpiu pasiekė didesnius rezultatus, nei buvo numatyta. Nepasidavė sunkumams ir juos įveikė, kad klausos negalią turintiems asmenims būtų suorganizuoti individualūs mokymai.

 

  • Suorganizuoti 5 renginiai kurčiųjų reabilitacijos centruose (Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose) – 112 programėlės prieinamumas ir teikiamos galimybės asmenims, turintiems klausos negalią. LKD lektorius Linas Miskelis bei Bendrojo pagalbos centro parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Stasė Grišinienė ir Daiva Murovienė pristatė: 112 Lietuva aplikacijos klausos negalią turintiems asmenims programėlės paskirtį, kokias skubiosios pagalbos tarnybas galima išsikviesti, programėlės įdiegimo instrukciją, skubios pagalbos iškvietimo būdus: vaizdo skambučiu ir tekstiniu pokalbiu (susirašinėjimas), kitas programėlės funkcijas, kokios atsakomybės galima sulaukti dėl melagingų ar trukdančių skambučių. Bendras dalyvių skaičius – 250 asmenų, iš jų 240 asmenų turintys klausos negalią, 10 girdinčių asmenų.

 

  • Pagaminta ir išplatinta 2500 vnt. lankstinukų, kurie buvo pritaikyti lietuvių gestų kalba (QR kodais).

 

 

Dėkojame LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Neįgaliųjų reikalų departamentui, kad atsižvelgiama į kurčiųjų bendruomenės poreikius ir didinamas prieinamumas.

 

LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
6
dislike
0
love
4
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0