SKPC specialistams – mokymai apie kurčiųjų kultūrą

Informacija apie LKD mokymus Specializuotos kompleksinės pagalbos centro (SKPC) specialistams.

SKPC specialistams – mokymai apie kurčiųjų kultūrą

 

Šiemet didelį dėmesį skiriame smurto prieš moteris prevencijai kurčiųjų bendruomenėje. Bendradarbiaudami su Moterų informacijos centru ne tik rengiame informaciją gestų kalba smurto tematika, bet ir skleidžiame informaciją apie klausos negalią turinčius asmenis ir kurčiųjų kultūrą specialistams, teikiantiems pagalbą nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims.

Rugsėjo 23 d. Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) prezidentas Kęstutis Vaišnora ir LKD projektų vadovė Miglė Jaskūnienė Kaune vedė tikslinius mokymus Specializuotos kompleksinės pagalbos centras (SKPC) specialistams. Į šiuos mokymus susirinko daugiau nei 60 SKPC darbuotojų iš visos Lietuvos!

Kartu su LKD atstovais mokymuose pranešimus skaitė ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) Parengties ir kokybės kontrolės skyriaus vyr. specialistė Stasė Grišinienė bei BPC Parengties ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė Daiva Muranovienė. Kolegės visiems susirinkusiems pristatė jau metus sėkmingai veikiančią kurtiesiems pritaikytą skubios pagalbos numerio 112 programėlę.

Mokymų metu LKD atstovai plačiau pristatė ne tik lietuvių gestų kalbą, kurčiųjų kultūrą, bet ir LKD atvejo vadybos bei Lietuvių gestų kalbos vertimo centro (LGKVC) teikiamas paslaugas. Taip pat buvo pristatyta pradėta rengti strategija, kaip būtų galima bendradarbiaujant visoms institucijoms, specialistams, įskaitant SKPC, padėti smurtą patiriančioms moterims, kurių gimtoji kalba – lietuvių gestų kalba. Dalyviai domėjosi, kokios atsakomybės ribos tarp SKPC ir kurčiųjų reabilitacijos centrų.

„Daug diskusijų kilo dėl asmens duomenų apsaugos įstatymo, konfidencialumo, skubios reakcijos teikiant pagalba. Diskutuota ir kuo skiriasi atvejo vadybininkų, kurčiųjų reabilitacijos centrų darbuotojų funkcijos nuo lietuvių gestų kalbos vertėjų funkcijų. Sudėtingi procesai, bet diskusijos padėjo visa tai išsigryninti“, - po mokymų patvirtino LKD prezidentas K. Vaišnora.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0