„Sodra“ informuoja – gyventojai turi apsispręsti

Kaip ir kiekvienais metais, naujai įtraukti gyventojai turi apsispręsti, ar dalyvauti II pakopos pensijų kaupime „Sodroje“.

 

Kiekvienais metais nauji gyventojai įtraukiami į II pakopos pensijų kaupimą „Sodroje“. Šiais metais į II pakopos pensijų kaupimą įtraukta daugiau nei 34 tūkst. žmonių. Visi įtraukti gyventojai jau gavo žinutes į savo asmenines paskyras „Sodra“ internetinėje svetainėje, taip pat elektroniniu paštu, jeigu jį yra nurodę „Sodrai“.

Dalyvauti pensijų kaupime ar ne – gyventojo pasirinkimas. Iki birželio pabaigos kiekvienas šiemet naujai įtrauktas asmuo turi galimybę pasirinkti, ar dalyvauti pensijų kaupime. Jei asmuo nutaria kaupti pensijai, jis pats turi kreiptis į pasirinktą pensijų kaupimo bendrovę bei sudaryti sutartį. Jei asmuo nenori kaupti pensijai, tačiau šiemet yra automatiškai įtrauktas į II pakopos pensijų kaupimą, turi kreiptis į „Sodra“, kad jį išbrauktų.

Svarbu: atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime gali tik šiais metais į pensijų kaupimą įtraukti gyventojai, kurie iki šiol pensijų kaupime nedalyvavo. Dalyviai, kurie pensijų kaupimo sutartis pasirašė anksčiau, atsisakyti dalyvauti II pakopos pensijų kaupime negali, tačiau gali bet kada pakeisti pensijų kaupimo bendrovę ar fondą, taip pat gali metams (ne ilgiau) laikinai sustabdyti pensijų kaupimo įmokų mokėjimą.

Sužinoti, ar esate automatiškai įtraukti į pensijų kaupimą, taip pat sužinoti, ar dalyvaujate II pakopos pensijų kaupime, taip pat sužinoti savo pensijų kaupimo bendrovę galite prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros gyventojui www.sodra.lt/gyventojui.

 

„Sodra“ informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0