Susitikimas su LR Seimo nariu Justu Džiugeliu

Šiandien LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir viceprezidentas Mykolas Balaišis susitiko su LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto bei Neįgaliųjų teisių komisijos nariu Justu Džiugeliu.

Susitikimas su LR Seimo nariu Justu Džiugeliu

 

Aptarti šie klausimai:

  • medicinos paslaugų prieinamumas: skaudus įvykis, kai kurčia moteris mirė ligoninėje negavusi medicinos paslaugų prieinamumo lietuvių gestų kalba sukrėtė. Sureagavo kol kas tik LR Vyriausybė ir Žmogaus teisių komitetas, laukdami LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiksmų. Pristatyta situacija, reikalingos priemonės ir Justas Džiugelis pažadėjo padėti šiuo klausimu palaikant pozicijas;
  • įtraukusis švietimas kurtiems ir neprigirdintiems vaikams: pristatyta reali dabartinė situacija, o suteikta informacija padės atliekant parlamentinę kontrolę šiuo klausimu. LR Seimo narys niekada nepasisakė už specialiųjų mokyklų uždarymą. Gavome patikinimą, kad tikrai suprantama, jog nereikia uždaryti specialiųjų mokyklų, įskaitant ir kurčiųjų ugdymo centrų. Pristatytos priežastys, kodėl taip gali atsitikti, o kilus klausimams – bendradarbiausime;
  • įdarbinimas ir socialinių įmonių klausimas: palaikome LR Seimo nario poziciją dėl krepšelio sudarymo kiekvienam neįgaliajam, įskaitant ir kurčiuosius bei neprigirdinčiuosius. Pristatytas poreikis įdarbinimo specialistų, mokančių lietuvių gestų kalbą.

 

Pasidžiaugėme Lietuvių gestų kalbos vertimo centro teikiamomis paslaugomis, nes LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Neįgaliųjų reikalų departamentas savo užduotis atlikę jau seniai – paslaugų prieinamumas užtikrintas, tačiau dabar LR Sveikatos apsaugos ministerija turi užtikrinti priemones, kad sukurtos paslaugos taptų prieinamos. Lietuvos kurčiųjų draugija pasiruošusi bendradarbiauti dėl medicinos paslaugų prieinamumo pacientams lietuvių gestų kalba.

„Džiaugiamės, kad esame matomi ir išgirsti, kad rūpi mūsų bendruomenės problemos ir bendradarbiaudami, dalindamiesi pasiūlymais bei patirtimi galime keisti situacijas,“ – susitikimo metu sakė LKD prezidentas.

 

LKD informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0