Susitikimas su NKDT kūrybine komanda

Šiandien Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) ir Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) atstovai susitiko aptarti kurčiųjų į(si)traukimo galimybes į vykdomą tarptautinį teatro projektą.

Susitikimas su NKDT kūrybine komanda

 

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Pažaislio muzikos festivalis ir Kaunas 2022 dalyvauja tarptautiniame teatro projekte, kurio tikslas – skatinti jaunimą diskutuoti politinėmis ir socialinėmis temomis pasitelkiant teatro metodus. Jauna kūrėjų komanda, siekdama projekto metu sukurti neverbalinį pasirodymą, tikisi įtraukti į kūrybinį procesą ir kurčiųjų bendruomenės narius: kartu su teatro profesionalais kurti ir diskutuoti.

Šiandien buvo žengtas vienas pirmųjų žingsnių – teatro profesionalai pakvietė LKD prezidentą Kęstutį Vaišnorą ir viešųjų ryšių koordinatorę Justiną Vertelkaitę į nuotolinį pokalbį, kad patys geriau susipažintų su kurčiųjų kultūra, gestų kalba ir klausos negalią turinčių asmenų santykiu su teatru bei kitomis meno formomis: „Norime diskutuoti ir suprasti, kas yra aktualu kurtiesiems, kaip melagienos ir netikros naujienos veikia kurčiųjų bendruomenę. Surinkta informacija bus panaudota kuriant neverbalinį – šokio – spektaklį, nes juk kartais žmogaus kūnas ir emocijos išsako daugiau nei žodžiai.“, - kalbėjo NKDT edukacinės veiklos koordinatorė Inga Samoškaitė.

Susitikimo metu kalbėta apie kurtumo negalią ir kurčiųjų identitetą, galimus tarpusavio komunikacijos būdus, gestų kalbą, pagrindinius kurčiųjų kultūros bruožus, kultūros lauko prieinamumą klausos negalią turintiems asmenims, mus supančias baimes ir galimybes ne tik techniškai pritaikyti teatrą,  bet ir visapusiškai įtraukti žmones į teatrines veiklas, nepaisant jų turimos negalios. Kaip paaiškėjo, didžioji dalis informacijos apie kurčiuosius teatro kūrybinei komandai buvo visiškai nežinoma ir sukėlė dar daugiau klausimų: „Kartais gėda užduodant klausimą parodyt savo nežinojimą. Tačiau šis susitikimas leido prisiminti, kodėl gera būti teatre, kurti žinant, kad tuo pačiu gali padaryti ir kur kas daugiau – integruoti, edukuoti ir bendradarbiauti. Tokie susitikimai mums leidžia tobulėti ir augti.“ – teigė pasirodymo režisierius Rokas Lažaunykas.

Nors kūrybinė komanda kartais jautėsi nejaukiai klausdama tam tikrų klausimų, į kuriuos – kaip gali atrodyti – turėtų turėti atsakymus kiekvienas, visgi suprantama, kad pats nežinojimas nėra blogas dalykas – nežinojimas atveria pažinimo kelius, o kiekviena gauta nauja informacija ar pažintis augina mus visus kartu.

Užsimezgusiu kultūriniu bendradarbiavimu džiaugėsi ir LKD prezidentas K. Vaišnora: „Žaviuosi kūrybinės komandos užsidegimu kuo daugiau sužinoti apie kurčiųjų bendruomenę, o svarbiausia – noru užtikrinti kurčiųjų įtraukimą iš anksto ruošiantis tinkamam projekto įgyvendinimui. Drąsa klausti tai, ko bijai ar nesmagu klausti – tobulėjimo kuras. Kurčiųjų bendruomenėje tikrai turime asmenybių, kurios nori būti teatre ar net tapti teatro dalimi – aktoriais, ir siekis juos įtraukti – sveikintinas!“

Po susitikimo visa kūrybinė teatro komanda jaučiasi labai motyvuota ir toliau nekantrauja žingsnis po žingsnio eiti kartu į priekį. Įgyvendinant projektą bus organizuojami ir kiti atviri susitikimai su kurčiųjų bendruomenės nariais, didžia dalimi stengiantis į procesą įtraukti moksleivius. Apie būsimus susitikimus informacija bus pateikta LKD naujienų skaidos kanalais.

 

LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0