Transporto lengvatos susirgusiems onkologine liga

Nuo šių metų sausio 1 d. onkologinėmis ligomis sergantys gyventojai visoje Lietuvoje gali įsigyti vienkartinį ar terminuotą tolimojo ir vietinio, reguliaraus susisiekimo bilietą vykti autobusais, traukiniais, laivais ar keltais su 80 proc. nuolaida.

 

Vėžiu sergantis žmogus, norintis viešuoju transportu važiuoti pigiau, turės pateikti POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos) kortelę. Ji yra vardinė, išduodama išimtinai tik onkologiniams ligoniams, turi unikalų numerį. Perkant bilietą žmogaus, pateikusio POLA kortelę, gali būti paprašyta pateikti ir asmens dokumentą.

Lengvata itin svarbi onkologiniams ligoniams, nes jie privalo vykti gydytis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančias įstaigas, tačiau ne visada yra pajėgūs vairuoti patys, todėl neretai renkasi viešąjį transportą.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 6 įstaigos, teikiančios onkologijos chemoterapijos paslaugas: dvi Vilniuje ir po vieną – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Į šiuos miestus gydytis žmonės atvyksta iš tolimiausių Lietuvos kampelių, mažų miestelių ar kaimų. O vykti reikia ne kartą ar du – vėžiu sergančių ligonių gydymosi ir reabilitacijos laikas dažnai yra ilgas, gali trukti ne vienus metus. 

Transporto lengvatos taip pat suteikiamos neįgaliesiems, taip pat – Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytame sąraše įrašytomis ligomis sergantiems žmonėms, kuriems gydantis nuolat reikalinga hemodializė. Nuolaidas viešajam transportui gauna ir juos lydintys asmenys.

 

 

SADM informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
6
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0