Lėlės Barbės su negalia

Žaislų kūrėjai pristatė naujausią lėlę Barbę su negalia.

 

Praėjusią savaitę pristatyta naujoji lėlė Barbė – turinti Dauno sindromą. Lėlė yra kiek žemesnė ir turi ilgesnį liemenį, o veidas apvalesnis su mažesnėmis ausimis, plokščia nosimi ir migdolo formos akimis – tai išvaizda, būdinga moterims, turinčioms Dauno sindromą.

Lėlės suknelė pūstomis rankovėmis yra geltonos ir mėlynos spalvų – tai spalvos, siejamos su Dauno sindromu. Lėlė taip pat turi rožinį pakabuką, vaizduojantį tris 21 chromosomos kopijas – genetinę medžiagą, sukeliančią Dauno sindromą.

Tai – ne pirmoji lėlė Barbė su negalia. 2019 m. buvo sukurta pirmoji lėlė su negalia – Barbė neįgaliojo vežimėlyje. Nuo tada žaislų gamintojai sukūrė keletą skirtingų Barbių su negalia, pvz.: jau sukurta lėlė turinti kojos protezą, o pernai pristatyta lėlė su klausos aparatu ausyje.

Negalią turinčiomis Barbėmis siekiama ugdyti vaikų empatiją ir supratimą, kad žmonės, turintys negalią, yra tokie patys kaip ir neturintieji negalios. Taip pat šios Barbės yra skirtos ir neįgaliems vaikams – jie gali žaisti su lėlėmis, kurios atspindi vaikų turimą negalią.

Įdomu tai, kad Barbė neįgaliojo vežimėlyje buvo sukurta dėl daugybės žmonių pageidavimų, kad tokia lėlė atsirastų prekyboje. 60 metų lėlė Barbė buvo blondinė lieknu liemeniu ir ilgomis kojomis. Tyrimų duomenimis, tik 1 iš 100 tūkst. moterų atitiko tokį standartą. Todėl žmonės kreipėsi į gamintojus su prašymu kurti lėles, kurios atspindi realius žmones: skirtingų tautybių, odos spalvos, negalių ir kt.

Žaislų gamintojai taip pat gamina apvalių kūno formų ir tamsiaodes lėles, Barbes sergančias baltme ir kt. Visos šios lėlės yra „Barbie Fashionistas“ (liet. Barbė Madistė) serijos lėlės.

 

Šaltinis: BBC News

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0