Lietuvoje įvesta nepaprastoji padėtis – ką būtina žinoti?
Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda Lietuvoje įvedė nepaprastąją padėtį, o Seimas šį sprendimą patvirtino.
Koks nepaprastosios padėties tikslas?
Nepaprastosios padėties įvedimo tikslas – pašalinti grėsmę visuomenės rimčiai, užtikrinant už visuomenės saugumą ir vietą tvarką atsakingų institucijų ir tarnybų veiklą, operatyviai reaguojant į galimus neramumus ir galimas provokacijas, susijusias su Rusijos ir Baltarusijos teritorijose sutelktomis didelio masto karinėmis pajėgomis.
Koks nepaprastosios padėtis galiojimo laikotarpis?
Nepaprastoji padėtis įvedama nuo ketvirtadienio (vasario 24 d.) 13 val. iki kovo 10 d. 24.00 val. visoje Lietuvos teritorijoje.
Neatmetama, kad nepaprastosios padėtis laikotarpis gali būti pratęstas.
Kokios priemonės bus taikomos nepaprastosios padėties metu?
Nepaprastosios padėties metu taikomos šios priemonės:
- Leidžiama lanksčiau naudoti valstybės rezervą;
- Stiprinama valstybės sienos apsauga ir sienos priedanga;
- Pasienio ruože numatytas transporto priemonių, asmenų bei jų bagažo tikrinimas, siekiant rasti ir paimti neteisėtai laikomus šaunamuosius ginklus, šaudmenis, sprogstamąsias, radioaktyviąsias, nuodingąsias ir kitokias pavojingas medžiagas bei priemones, nustatyti bei sulaikyti įstatymų pažeidėjus, užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės rimtį, apsaugoti gyventojų gyvybę, sveikatą ir turtą.
Nepaprastoji padėtis neturėtų sutrikdyti Lietuvos gyventojų kasdienio gyvenimo.
SVARBU: Nepaprastosios padėties metu asmenys su savimi visada privalo turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasą, kortelę).
Šaltinis: LRT.lt